Muzyka Wojtka Baduchowskiego i Przyjaciół

Opublikowano: 18 grudzień 2018, 18:37 Kategoria Kultura
CSiKkoncertBaduchowski

Jak zawsze energetycznie, jak zawsze przy wypełnionej po brzegi sali. W niedzielny wieczór w Centrum Sportu i Kultury zagrał Wojtek Baduchowski i jego muzyczni przyjaciele. To był już trzynasty, ale wcale nie pechowy, koncert. Tym wydarzeniem CSiK zakończyło tegoroczną „Koncertową jesień”

Zaczęło się w 2006 roku koncertem pamięci Krzysztofa Klenczona. Od tamtej pory co roku Wojtek Baduchowski wraz z przyjaciółmi zabiera publiczność w podróż śladami wielkich, w większości nieżyjących już, polskich muzyków.

Podczas niedzielnego koncertu można było usłyszeć między innymi utwór grupy Rezerwat „Zaopiekuj się mną”, piosenki Daabu „W moim ogrodzie” i „Podzielono świat”, Republiki „Telefony” i „Białą flagę” czy Dżemu „Cała w trawie”. Zabrzmiała też piosenka Tilt „Runął już ostatni mur”, czyli tytułowe „Nie dzieli nas nic”.

Nie zabrakło także damskich wokali. Piosenki Maanamu zaśpiewały Alicja Makowska i Monika Ćwiek, a Antonina Baduchowska wykonała utwór „Kaktus”. Tak jak zapowiadali muzycy, nie zabrakło muzycznych niespodzianek . Po raz pierwszy Wojtek Baduchowski zaśpiewał także po angielsku, wykonując utwory „Feel like making love” czy „Doctor, Doctor”.

Obok Wojtka Baduchowskiego na scenie wystąpili Piotr Zalewski – gitara, Wiktor Byszewski – gitara, Marek Wielgosz – gitara basowa, Daniel Dudkowski – inst. klawiszowe, Dariusz Piesiewicz – perkusja, Leszek Zieliński – saksofon, Mariusz Kozicki – trąbka, Daniel Wielgosz – puzon.

mat.pras.

fot. CSiK

Komentarze  

+4 #2 Ale masz tempo ;-)Zen 2019-01-11 14:49
Minęło już sporo czasu od koncertu, ale masz rację. W tym roku kolega od sraktala zabrzmiał o niebo lepiej, choć i tak manualnie gra jak rzeznik z tasakiem. Ciach, ciach. Soryy, ale ją to pisze w dobrej wierze. :-)
Cytować
+4 #1 PowiedzZłośniczek 2019-01-11 08:41
Czemu nie na fractalu? Taki dobry podobnież. :D
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież