W Miętnem z nutą refleksji nad świętami

Opublikowano: 23 grudzień 2018, 09:38 Kategoria Kultura
Miętnemuzyczna

Podczas dwóch świątecznych koncertów w Powiatowym Centrum Kultury i Promocji w Miętnem,  w atmosferę świąt Bożego Narodzenia gości dworku wprowadzili młodzi, zdolni muzycy oraz wokaliści powiatowej sceny muzycznej.  Uczniowie i nauczyciele Szkoły Muzycznej, Best Vocal Studio w Garwolinie oraz Chór Villanella zaprezentowali przed szerszą publicznością efekty swojej pracy i pasji, a także pierwszą w historii szkoły płytę z kolędami.

Szkoła muzyczna I stopnia w Garwolinie wydała właśnie pierwszą płytę w historii szkoły w wykonaniu Chóru Villanella pod dyrekcją Marty Zdrajkowskiej. Znajdują się na niej kolędy w najpiękniejszym, bo dziecięcym wykonaniu. Niektóre zaskakują aranżacją, inne brzmią tradycyjnie.  19 grudnia podczas koncertu w miętnieńskim dworku, goście mieli okazję posłuchać na żywo kolęd z płyty. Ale nie tylko w wykonaniu chóru.  Na scenie zaprezentowali się także uczniowie i nauczyciele Szkoły Muzycznej w Garwolinie. Było wokalnie, ale było też instrumentalnie.

Drugiego dnia podczas koncertu „Idą, idą Święta” uczniów i nauczycieli BestVocalStudio usłyszeć można było kolędy polskie i zagraniczne, piosenki świąteczne, ale także piosenki autorskie i aktorskie. Wokalistom towarzyszyły wokalistki Aurelia Luśnia i Katarzyna Rokicka ( przygotowanie wokalne występujących) oraz na gitarze Paweł Stankiewicz, a na pianinie Rafał Rokicki.


Była to znakomita okazja, aby w atmosferze zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia spotkać się ze sobą i złożyć sobie życzenia wszelkiej pomyślności. Podczas koncertów można było wsłuchać się w postępy muzyczne młodzieży i dzieci, zobaczyć jak rozwijają się warsztatowo i aktorsko. Sam talent to tylko połowa sukcesu, to warsztat czyni mistrza. Kolejna szansa, żeby usłyszeć w Miętnem młode wokalne talenty powiatu garwolińskiego w nowym roku.

- Było naprawdę magicznie i wyjątkowo przez te dwa dni! Spotkaliśmy się w Miętnem, aby wspólnie dzielić się radością z nadchodzących Świąt, był to także dla wielu osób, dla mnie też, czas refleksji nad świętami, nad życiem.  Cieszę się, gdy Powiatowe Centrum Kultury i Promocji wypełniają ludzie sobą, swoimi uśmiechami i pasjami. I czują się tu jak w domu. Pragnę dodać, że koncertowanie z podopiecznymi i nauczycielami Szkoły Muzycznej i Best Vocal Studio w Garwolinie sprawia ogromną przyjemność, myślę, że nie tylko mi.  Ale mi w szczególności. Szczerze polecam współpracę z dyrektorem Szkoły Muzycznej panem Radosławem Miturą – podsumowała koncerty dyrektor PCKiP w Miętnem Beata Pasternak.

Organizatorzy dziękują panu Krzysztofowi Sionkowi za współpracę i pomoc przy realizacji oświetlenia.

mat.pras.

fot. mat. pras.

 


Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież