Orszaki w Trąbkach i Pilawie

Opublikowano: 08 styczeń 2019, 10:10 Kategoria Kultura
Orszak Trzech KróliPilawaTrąbki

W ponad 700 miejscowościach w całej Polsce odbył się w tym roku Orszak Trzech Króli. Orszaki przeszły także ulicami wielu miejscowości naszego powiatu - między innymi Pilawy i Trąbek.

6 stycznia po mszy świętej o godz. 12:00 ulicami Pilawy przeszedł barwny korowód. Wcześniej w kościele parafialnym uczniowie kl. V c ze szkoły podstawowej wystawili jasełka misyjne. Następnie barwny pochód wyruszył na ulice miejscowości. Orszak zakończył się w kościele, gdzie Trzej Królowie oddali pokłon Dzieciątku Jezus.

- Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w tegoroczne obchody, czy poprzez niesienie orszakowych akcesoriów, czy też poprzez tematyczne przebranie za króli, aniołki, pasterzy - mówią organizatorzy orszaku - Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury oraz Parafia Matki Boskiej Kodeńskiej w Pilawie.

Orszakowe świętowanie odbyło się także w Trąbkach. Bezpośrednio po mszy w kościele, odbyły się jasełka misyjne przygotowane przez uczniów ze szkoły podstawowej w Puznówce. Barwnemu korowodowi, który przeszedł ulicami Trąbek, towarzyszył śpiew kolęd oraz jasełka w wykonaniu grupy teatralnej “Rapsodia”. Radosne świętowanie zakończyła wspólna kolęda oraz podziękowania.

mat.pras./oprac. red.

fot. mat.pras.

Komentarze  

+1 #4 zapachAdas 2019-01-09 14:50
Cytuję ciekawy:
Cytuję kostka:
wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/po-tym-zabojstwie-przestalem-wierzyc-w-boga-czy-to-ksieza-zabili-roberta-wojtowicza/z882hme

Od nowa zaczynamy jazdę bez trzymanki po księżach i kościele komu to potrzebne?
Ty "ciekawy" od Ciebie czuć zapach czarnej kiecki , albo ją nosisz albo byłeś do niej przytulany.
Cytować
-1 #3 ???ciekawy 2019-01-08 16:26
Cytuję kostka:
wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/po-tym-zabojstwie-przestalem-wierzyc-w-boga-czy-to-ksieza-zabili-roberta-wojtowicza/z882hme

Od nowa zaczynamy jazdę bez trzymanki po księżach i kościele komu to potrzebne?
Cytować
-4 #2 AAAAdas 2019-01-08 15:22
A gdzie jest Przewodniczący Kółka Różańcowego im. Anonimowych Alkoholików ps. Zasraniec. A tak na marginesie to nie chcą uchodźców muzułmanów , a się za nich przebierają.
Cytować
-1 #1 Robert Wójtowiczkostka 2019-01-08 14:37
wiadomosci.onet .pl/tylko-w-one cie/po-tym-zabo jstwie-przestal em-wierzyc-w-bo ga-czy-to-ksiez a-zabili-robert a-wojtowicza/z8 82hme
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież