Sukces New Beat z Ekonomika w ogólnopolskim konkursie

Opublikowano: 21 marzec 2019, 07:32 Kategoria Kultura
ekonomiknew beatrozśpiewany wawer

Pierwsze miejsce w XXIII Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Rozśpiewany Wawer” zajął zespół New Beat z Zespołu Szkół nr 1 w Garwolinie.

Przesłuchania konkursowe odbyły się 10 marca w Wawerskim Centrum Kultury. Do Warszawy pojechał zespół New Beat z ZS nr 1 w Garwolinie. Młodzież z Ekonomika wystąpiła z piosenką „Cyklady na cykladach” z repertuaru Maanamu.

Organizatorzy o wynikach poinformowali w sobotę. Muzycy z Garwolina zajęli pierwsze miejsce w kategorii 17-20 lat. – Poziom konkursu był bardzo wysoki. Po przesłuchaniach liczyliśmy po cichu na wyróżnienie. Pierwsze miejsce to dla nas zaskoczenie i ogromny powód do dumy – mówi opiekun zespołu Andrzej Ostolski. Jak dodaje, w poprzednich latach uczniowie Ekonomika byli laureatami „Rozśpiewanego Wawra”, ale nigdy nie udało się wygrać.

New Beat wystąpił w składzie: Amelia Majek (wokal), Kacper Zając (gitara solowa), Filip Rusak (gitara basowa), Marcin Borowski (instrumenty klawiszowe), Szymon Kuber (instrumenty perkusyjne).

Przed młodzieżą z ZS nr 1 kolejne wyzwanie. Po koniec marca New Beat wystąpi w Białymstoku w kolejnym międzynarodowym konkursie.

łk

fot. ZS 1 Garwolin

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież