Lato w mieście z CSiK

Opublikowano: 26 czerwiec 2019, 09:50 Kategoria Kultura
lato w mieścieCSiK

Centrum Sportu i Kultury ma dobrą wiadomość dla wszystkich dzieci, które wolą aktywność od lenistwa. Rusza coroczna akcja „Lato w mieście”.

Letnia akacja rusza 1 lipca. Dzieci będą miały okazję do aktywnego i ciekawego spędzenia letniego czasu. CSiK oferuje wycieczkę, spektakl teatralny, spotkania, warsztaty. Najmłodsi zajmą się rozwijaniem zdolności artystycznych albo pod znakiem sportu i aktywności fizycznej. Na większość zajęć obowiązują zapisy (od 25 czerwca od godz. 9:00), zatem należy się spieszyć! Zajęcia są adresowane dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat.

Wakacyjne spotkanie – Dokąd pełzają węże

Spotkanie poświęcone gadom. Zapoznamy publiczność z charakterystycznym środowiskiem gadów, ich zachowaniem i przyzwyczajeniami. Poprzez prezentację żywych okazów (ok. 6 węży) – od 75 cm do prawie 5-ciu metrów! Będzie można rozwinąć zainteresowania przyrodnicze oraz postawy badawcze u widzów którzy będą mieli okazję przyjrzeć się okazom z bliska a także ich dotknąć. Cena 5 zł.

Spektakl Teatralny dla dzieci

Teatr BLASZANY BĘBENEK „Piraci i wyspa skarbów” spektakl inspirowany powieścią Roberta Louisa Stevensona opowiadający o losach piratów poszukujących ukrytego skarbu. To będzie świetna zabawa!

Akademia kreatywności

Dzieci będą się uczyć i bawić jednocześnie. Dla wielu warsztaty będą czymś całkowicie nowym, inni będą mieli okazję sprawdzić, co potrafią, ale na pewno dla wszystkich będą to ekscytujące zajęcia. Łasuchom CSiK proponuje warsztaty kulinarne – zapiekanki, lemoniadę. Odbędą się także warsztaty wyjazdowe w Akademii Łucznica, zakończone ogniskiem. Będą warsztaty stringart, czyli obrazy z nici oraz warsztaty robienia slime. Warsztaty malowania na worko - plecakach lub torbach. Trzeba będzie włożyć dużo wysiłku w wykonanie grafiki na tkaninie. Zapewniamy dobrą zabawę rozwijającą inteligencję wizualno - przestrzenną i twórcze myślenie. Nowością będą warsztaty druku 3D. Dzieci zapoznają się z technologią 3D oraz otrzymają indywidualnie zaprojektowany przez siebie gadżet w technologii 3D, zgodnie z tematyką zajęć.

Spacer w koronach drzew i naturalny plac zabaw – Pomiechówek jedziemy na wycieczkę!

25 lipca, dzieci pojadą do Pomiechówka. Co czeka na dzieci nad Wkrą? Przepiękna, biegnąca częściowo wzdłuż rzeki, a częściowo w lesie – ścieżka edukacyjna. Nowoczesna, pięknie zaprojektowana i wykonana z naturalnych materiałów (królowa wiklina rządzi tu niepodzielnie). Na ścieżce rozmieszczono kilkanaście „przystanków”, które cudownie urozmaicają spacer, a dla dzieci są okazją do zabawy. W Pomiechówku las możemy oglądać, poczuć, powąchać, a nawet… posłuchać go grając na dendrofonie. Czym jest dendrofon? Przekonacie się na własne uszy! ? Czekają też różne zadania – sprawdzicie tu na przykład czy uda Wam się skoczyć dalej niż pchła. Będą warsztaty przyrodnicze oraz ognisko. Każde dziecko łaknące ruchu i atrakcji będzie się doskonale bawić.

Akademia sportu

W Pływalni Miejskiej „Garwolanka” w każdy poniedziałek od 13:00 będą odbywać się godzinne zajęcia dla dzieci – Dla ochłody skok do wody – czyli gry i zabawy w wodzie. Uczestnictwo w zajęciach jest bezpłatne – wystarczy kupić bilet na basen, a ten jak zawsze w wakacje w wielkiej promocji. Letnia cena biletu dla dzieci to tylko 6 zł. We wtorki i czwartki „Garwolanka” zaprasza na naukę w Wakacyjnej Szkole Pływania. Kolejną propozycją sportową są treningi tenisa ziemnego. W każdy czwartek o 10:00 i 11:00 na kortach tenisowych CSiK. Zajęcia odbędą się gdy zbierze się grupa 6 osób.

Artystyczne wakacje

W ofercie Centrum Sportu i Kultury znajdą się również zajęcia w pracowni ceramicznej – w każdą środę i czwartek od 10 lipca do 29 sierpnia. Ognisko Muzyczne zaprasza małych miłośników muzyki na lekcje gry na pianinie i akordeonie w środy i piątki. Dwie środy wakacji i dzieci spędzą z dziadkami – członkowie Klubu Seniora, działającego przy Centrum Sportu i Kultury, zapraszają maluchy na swoje zajęcia 17 lipca i 21 sierpnia o godzinie 18:00 do sali konferencyjnej Pływalni Miejskiej „Garwolanka”. Najlepiej ze swoją babcią lub dziadkiem.

Piknik w stylu boho

Na dobry początek wakacji zapraszamy dzieci na piknik do ogrodu Domu Kultury! Będziemy świętować rozpoczęcie wakacji! W planie: gry planszowe, sadzenie ziół, roślin, kiełbasa z grilla, animacje! W planach liczne atrakcje, gry i zabawy z nagrodami itp.

Bajki dla malucha i nastolatka

W wakacje nie można zapomnieć o Kinie „Wilga”, które dla swoich najmłodszych widzów przygotowało wiele ciekawych propozycji. Oprócz filmów dla dzieci, które znajdą się w aktualnym repertuarze, będą też filmy dobrze już znane i lubiane. Kino malucha i kino nastolatka będzie 17 i 24 lipca oraz 7, 17 i 21 sierpnia . W lipcu kino zagra dla najmłodszych w dniach 5-9, 12-16, 19- 23, 26-30 lipca. Szczegółów szukajcie w repertuarze.

Zapisz swoje pociechy! Szczegółowe informacje oraz formularz zapisów jest dostępny na stronie www.csik.garwolin.pl

mat.pras.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież