Karawana ruszyła na Mazowsze. Będzie w Wildze

Opublikowano: 11 lipiec 2019, 11:46 Kategoria Kultura

Jak co roku w okresie letnim na Mazowsze wyrusza Karawana - Wędrujący Festiwal Sztuki i Animacji. To projekt Mazowieckiego Instytutu Kultury, współorganizowany przez lokalnych partnerów, zachęcający mieszkańców województwa mazowieckiego do aktywnego rodzinnego spędzania wolnego czasu z kulturą. W programie – spektakle plenerowe dla dzieci i rodziców, zabawy, gry i animacyjne. Wstęp wolny!


Mazowiecki Instytut Kultury rokrocznie wyrusza w wakacje na Mazowsze z projektami animacyjnymi, w których zaprasza mieszkańców województwa do wspólnej aktywności w przestrzeni kultury. Jednym z nich jest Karawana - Wędrujący Festiwal Sztuki i Animacji, który w tym roku już 29 czerwca wyruszył na mazowieckie szlaki. Karawana potrwa do 25 sierpnia i odwiedzi w tym roku osiem miejscowości. 3 sierpnia będzie w Wildze na parkingu w centrum przy TOP Markecie ( ul. Warszawska).

 

- Chcemy zachęcić w wakacje mieszkańców województwa mazowieckiego do aktywnego uczestnictwa w nowych otwartych formach życia kulturalnego. Razem z lokalnymi współorganizatorami Karawany postawiliśmy sobie za cel zainteresowanie dzieci, młodzieży i dorosłych teatrem, ciekawymi działaniami parateatralnymi i plastycznymi, które wyzwalają wyobraźnię, kreatywność i zdolności twórcze. Przede wszystkim jednak ma to być dobra zabawa i ciekawy sposób spędzenia wolnego czasu - mówi Anna Mizińska, koordynator projektu z ramienia Mazowieckiego Instytutu Kultury.

Każdego dnia festiwalu prezentowane są publiczności dwa wyjątkowe spektakle teatralne – pierwszy dedykowany dzieciom, który w godzinach popołudniowych otwiera wydarzenie i drugi, wieczorny dla widzów dorosłych. Mają one charakter plenerowy, uliczny – obok walorów artystycznych zapewniają świetną zabawę i rozrywkę widzom, włączając ich często w swoje działania i zachęcając do aktywnego udziału.
Czas między spektaklami wypełnią pomysłowe, barwne, rodzinne animacje przeznaczone dla różnych grup wiekowych skupione wokół stoisk tematycznych. Bawimy i uczymy – rodzinne animacje dla najmłodszych, Moja historia – warsztat edukacyjno-teatralny, Podwórko wyobraźni - edukacyjny plac zabaw kreatywnych, Stragany sztuki – działania artystyczne.

Dzieci, młodzież i rodzice będą inspirowani do podjęcia działań, w ramach których każdy może poczuć się jak artysta. Dla małych twórczych zespołów przewidziane są drobne upominki. Udział w festiwalu jest całkowicie bezpłatny.

Szczegółowy program i plan przejazdu dostępne są na stronie www.mik.waw.pl

mat.pras./oprac. jd

fot. MIK

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież