Tańce w Miętnem po raz czwarty

Opublikowano: 19 sierpień 2019, 10:00 Kategoria Kultura
dworek Miętnepotańcówka

Tańce, hulanki i swawole ze śpiewem i muzyką pod gołym niebem! To wszystko razem w parku w Miętnem – 24 sierpnia odbędzie się kolejna tego lata czwarta z kolei Letnia Potańcówka na Dworze w Miętnem. Wstęp wolny.

Imprezę poprowadzi lokalny wodzirej. Tradycyjnie nie zabraknie muzyki dla starszych i młodszych – polskie retro przeboje zaśpiewa dla nas niezwykły zespół „Fale Wilgi” z Garwolina. Zespół powstał 13 maja 2019 r., choć każdy z jego członków ma za sobą wiele lat muzykowania w różnych formacjach i zespołach muzycznych. Skład zespołu to: Kazimierz Dziubak- akordeon guzikowy, piano, Jan Żak- instrumenty dęte, perkusja, Witold Pudło- gitara basowa, Tadeusz Skorupa - perkusja, wokal, Barbara Dziubak-Różańska- wokal, gościnnie Zenobia Dziubak – wokal.

 

Organizatorzy miętnieńskich potańcówek zapraszając do wspólnej zabawy i integracji na dechach, nad stawem przywracają dawnych potańcówek czar i klimat, organizowanych niegdyś w parku w Miętnem.  W zeszłym roku udało się wspólnymi siłami zorganizować dwie letnie potańcówki, w tym roku, w lipcu odbyła się pierwsza z zaplanowanych dwóch. Chyba już na stałe wpisały się w kalendarz wydarzeń kulturalnych powiatu garwolińskiego. Chcemy przez wspólną zabawę przybliżać kulturę ludową, wydobyć z niepamięci tańce i utwory, które towarzyszyły niegdyś naszym dziadkom, spotkać się, poznać, porozmawiać i pobawić, a przede wszystkim przez współpracę i wspólny taniec nawiązywać i rozwijać dobre sąsiedzkie relacje.

Na "parkiecie" będzie kolorowo – sukienki pań, a przede wszystkim piękne wianki – to nadaje miętnieńskim potańcówkom swoistego, ludowego charakteru i staje się znakiem rozpoznawczym tych potańcówek.

Do udziału w niecodziennej zabawie mieszkańców Miętnego, powiatu garwolińskiego oraz bliższych i dalszych okolic zapraszają: Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Garwolińskiej, Koło Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich w Miętnem, Powiatowe Centrum Kultury i Promocji w Miętnem, Starostwo Powiatowe w Garwolinie, Bank Żywności oddz. Siedlce i Ochotnicza Straż Pożarna w Miętnem.

Nie zabraknie kiełbasek z grilla i ogniska. W przerwach między tańcami będzie można posilić się miętnieńskim bigosem, lemoniadą, ciastami, smalcem i innymi pysznościami albo pójść na spacer po parku. Tak jak w zeszłym roku przed potańcówką można zgłosić się do konkursu na najlepsze letnie ciasto, które będą oceniane przez jury złożone z uczestników zabawy.
Doskonała zabawa pod gołym niebem zakończy się chwilę po północy. Wydarzenia letnie potańcówki w Miętnem są współorganizowane i współfinansowane przez Forum Inicjatyw Obywatelskich – FIO Mazowsze Lokalnie.

mat.pras.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież