reklama

Dwójka będzie miała mural

Opublikowano: 10 wrzesień 2019, 10:25 Kategoria Kultura
mural
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Na jednej ze ścian Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Garwolinie powstanie mural. Ma mieć powierzchnię ponad 140 m kw. Będzie nawiązywał tematyką do 1 Pułku Strzelców Konnych i przypominał jego historię. To wszystko równo w 100 lat od pojawienia się formacji na polskiej ziemi.

1. Pułk Strzelców Konnych, stacjonujący w Garwolinie w latach 1923-1939, był jedną z najlepiej prezentujących się formacji w XX-leciu międzywojennym. W roku 2019 przypada 100. rocznica przekroczenia granic Polski przez formację, utworzoną na terenie Francji. Z tej okazji Centrum Sportu i Kultury we współpracy z Miastem Garwolin, Stowarzyszeniem Kawaleryjskim im. 1. PSK i portalem garwolin.org zorganizuje cykl wydarzeń pn. ?To są strzelcy z Garwolina ? historia 1 Pułku Strzelców Konnych?, dla których wspólnym mianownikiem jest przypomnienie 1 Pułku Strzelców Konnych i upowszechnienie wiedzy o nich wśród lokalnej społeczności.

 

reklama


W ramach projektu powstanie mural o wymiarach 11m na 13m na jednej ze ścian zewnętrznych Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2 im. 1 Pułku Strzelców Konnych nawiązujący swoją tematyką do 1 PSK. Zostaną także przeprowadzone spotkania z przedstawicielami Stowarzyszenia Kawaleryjskiego im. 1 PSK i pasjonatami starej fotografii z portalu Garwolin.org

Projekt ?To są strzelcy z Garwolina ? historia 1. Pułku Strzelców Konnych? uzyskał 80% dofinansowania z Programu Wieloletniego Niepodległa na lata 2017-2022. Wartość projektu to 22 500 zł.

garwolin.pl/oprac. red.

fot. garwolin.pl


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama