Świąteczny koncert mikołajkowy w Głoskowie

Opublikowano: 11 grudzień 2019, 08:50 Kategoria Kultura
mikołajkigłoskówgmina borowie

W Zespole Szkół w Głoskowie (gm. Borowie) odbył się koncert „Rozśpiewane Mikołajki - czyli świąteczne przeboje dla dużych i małych”. Na scenie prezentowali się soliści, duety, jak i również całe klasy.

Przedstawiony przez uczestników repertuar był bardzo urozmaicony. Śpiewano zarówno popularne kolędy i pastorałki, jak i mniej znane utwory świąteczne. Organizatorkami świątecznego koncertu mikołajkowego były nauczycielki Marlena Kowalska i Ilona Osiak.

Swą obecnością w tym dniu szkołę zaszczycili Marta Serzysko - sekretarz Gminy Borowie, Katarzyna Iwaniec - dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Borowiu, Małgorzata Piętka - dyrektor Zespołu Szkół w Głoskowie,  Łukasz Rosłaniec - dzielnicowy Gminy Borowie, a także rodzice, nauczyciele, pracownicy oraz uczniowie szkoły.

Podczas uroczystości nie zabrakło św. Mikołaja, który i obserwował występy dzieci. Każdy dostał słodki upominek i mógł wykonać pamiątkowe zdjęcie.

Kadra pedagogiczna i pracownicy szkoły uświetnili koncert niespodzianką - wykonując na zakończenie układ taneczny. Występ bardzo spodobał się publiczności, o czym mogły świadczyć gromkie brawa i uśmiech na twarzach widowni.

Świąteczną atmosferę w tym dniu podtrzymywała nie tylko dekoracja i obecność Mikołaja, ale również zapach unoszącego się piernika oraz zimowej herbaty. Na zakończenie uroczystości każdy został poczęstowany świątecznymi przysmakami przygotowanymi przez rodziców.

Spotkanie zakończyło się wspólnym wykonaniem pastorałki „Jest taki dzień” przez całą społeczność szkolną i zaproszonych gości. - Dziękujemy bardzo wszystkim za przybycie, uczestnikom za piękne wykonanie piosenek - byliście wspaniali. Mamy nadzieję, że udało nam się rozbudzić magię świąt. Zdjęcia są tylko namiastką tego, co działo się na scenie, zapraszamy do ich obejrzenia – relacjonuje organizatorzy.

mat. pras., opr. red.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież