reklama
reklama
reklama

Harcerskie lato w Hufcu „Orłów”

Opublikowano: 15 wrzesień 2022, 07:12 Kategoria Kultura
Ten artykuł przeczytasz w 2 - 3 min.

Rozpoczął się nowy rok szkolny i harcerski. Przed dziećmi i młodzieżą kolejne wyzwania i ciekawe zajęcia. Serdecznie zapraszamy do dołączenia do gromad zuchowych i drużyn harcerskich działających na terenie Hufca ZHP Orłów Garwolin.

Najlepszą zachętą niech będą wspomnienia z minionych wakacji, podczas których  nie brakowało form wyjazdowych dla dzieci i młodzieży. W trakcie tegorocznej akcji letniej zorganizowano w Hufcu ZHP Garwolin kilka imprez –obóz harcerski, dwukrotnie kolonie zuchowe; członkowie hufca uczestniczyli także w festynach na rzecz lokalnej społeczności. 

Tegoroczne harcerskie wakacje były zwrócone w stronę morza. Obóz w Krynicy Morskiej był momentem podsumowania całego roku pracy dla drużyn harcerskich Hufca „Orłów”. Uczestnicy wydarzenia brali udział w zajęciach tematycznych związanych z piratami oraz wikingami. Harcerki i harcerze mieli możliwość zwiedzania Fromborka, gdzie podziwiali gwiazdy w planetarium. Nie zabrakło także pływania w morzu, zabaw na plaży, olimpiad i zawodów sportowych, zwiadu terenowego i wielu innych atrakcji. Pamiętano również o tradycyjnych ogniskach, gawędach i głośnym śpiewie. Tak opisuje obóz jeden z wychowawców. - Tegoroczny obóz był wydarzeniem wyjątkowym. Doskonale łączył realizację bogatego w atrakcje programu i korzystanie z lokalizacji, jaką było Morze Bałtyckie. Częste kąpiele w słonej wodzie, opalanie się na plaży,  też śpiewanie szant przy ognisku, techniki harcerskie i rozbudowana obrzędowość towarzyszyły nam przez te kilkanaście wakacyjnych dni. Dzień w dzień pobrzmiewały głosy uczestników i kadry nucące „Gdzie ta keja a przy niej ten jacht…” – mówi pwd. Jakub Pałysa, drużynowy 29 Drużyny Starszoharcerskiej „Ignis” w Zgórzu.

reklama


Młodsi członkowie hufca również nie mogli narzekać na nudę. W tym roku Stanica ZHP Polewicz gościła dwie kolonie zuchowe z „Orłowa”. Instruktorzy zaprosili do wzięcia udziału w przygodzie na Dzikim Zachodzie. Dzieci polowały na bizony ujeżdżały mustangi, wykonywały pióropusze i łapacze snów oraz tkały indiańskie dywaniki. Uczyły się indiańskich i kowbojskich pląsów. Było poszukiwanie złota i łapanie niecnych rabusiów. Drugie z wydarzeń przeniosło uczestników za pomocą wehikułu czasu do innych epok. Wszystko zaczęło się od ery jaskiniowców, gdzie odbyło się wielkie polowanie. Następnie przyszła pora na starożytną Grecję ze sławnymi igrzyskami olimpijskimi. Czasy średniowieczne zuchy spędziły na prawdziwym zamku w Czersku!

Okres letni nie zatrzymał środowisk harcerskich w działaniu na rzecz lokalnej społeczności, czego dowodem jest m. in. udział drużyn 92 Szczep "Elementis" w Zgórzu w festynach. - Po intensywnym czasie pandemii i nie mniej zajmujących ostatnich miesiącach aktywnej pracy na rzecz uchodźców z Ukrainy, jest mi szczególnie miło, że tak wiele harcerek i harcerzy chciało spędzić wakacje na obozach i koloniach. Dodatkowym powodem do radości dla całego hufca jest modernizacja Stanicy Polewicz, która cieszy się popularnością wśród grup nie tylko tych harcerskich - phm. Leszek Ochniewicz komendant Hufca ZHP „Orłów” Garwolin.

Organizatorzy dziękują uczestnikom za obecność, natomiast rodzicom za wsparcie, chęć współpracy i okazane zaufanie. „W tym roku nie zwalniamy tempa i już teraz zapraszamy na zbiórki śródroczne. Rozpoczynający się nowy rok szkolny jest świetnym czasem przeżycia swojej pierwszej harcerskiej przygody. Obiecujemy, że nie zabraknie atrakcyjnych wydarzeń dla dzieci i młodzieży! Więcej informacji u drużynowych lokalnych środowisk harcerskich. Dane do kontaktu można znaleźć na stronie: www.garwolin.zhp.pl lub https://www.facebook.com/GarwolinZHP” – zachęcają harcerze.

mat. pras.


Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież

reklama
reklama

TOP

reklama