reklama

Ostatki na ludowo w gminie Łaskarzew

Opublikowano: 07 luty 2024, 13:51 Kategoria Kultura
gmina łaskarzewostatki ludowe
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

W tym roku "Ostatki na ludowo" w Gmina Łaskarzew odbyły się już po raz czwarty. To karnawałowa impreza integracyjna, podczas której zebrani goście sięgają do tradycji przodków oraz wspólnie bawią się i biesiadują.

W ramach tego wydarzenia odbywa się Przegląd Twórczości Ludowej Gminy Łaskarzew, w którym występują Koła Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Łaskarzew.  Zespoły prezentują dawne przyśpiewki i piosenki ludowe. Kolejny punktem wydarzenia jest degustacja tradycyjnych potraw przygotowanych przez KGW.

W „Ostatkach na ludowo” uczestniczyli również zaproszeni goście. Grzegorz Woźniak Poseł na Sejm RP oraz Marek Ziędalski - Wicestarosta Powiatu Garwolińskiego, Zastępca Wójta Gminy Łaskarzew Sylwia Szopa, Skarbnik Gminy Łaskarzew Hanna Seremak, Przewodniczący Rady Gminy Łaskarzew Jerzy Błachnio oraz Radni Gminy Łaskarzew.

reklama


Organizatorem „Ostatek na ludowo” jest Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne Gminy Łaskarzew Sięgamy Sukcesu oraz Klub Senior +.  Zarząd Stowarzyszenia bardzo dziękuje Kołom Gospodyń  za wspaniałe występy i udział w IV Przeglądzie Twórczości Ludowej Gminy Łaskarzew.

Podziękowanie składa dla: KGW Cyganeczki w Woli Rowskiej, KGW w Krzywdzie Zielony Gaik, KGW w Melanowie Melanowianki, KGW Kacprowianki w Kacprówku, KGW Pilczynianki w Starym Pilczynie, KGW Wolaneczki w Woli Łaskarzewskiej, KGW w Uścieńcu, KGW Sośninka, KGW Celinów, KGW w Grabinie, Klubu Senior+, OSP Uścieniec-Krzywda, KGW w Krzywdzie Zielony Gaik.

UG Łaskarzew, opr. red.


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama