reklama

Koncert muzyki pasyjnej w garwolińskiej kolegiacie

Opublikowano: 04 marzec 2024, 20:49 Kategoria Kultura
koncert
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

W niedzielę 10 marca o godz. 19.00 w garwolińskiej kolegiacie odbędzie się koncert muzyki wielkopostnej i pasyjnej „Zawitaj Ukrzyżowany”. W wydarzeniu wezmą udział: Chór Rodzinny Kolegiaty w Garwolinie, Młodzieżowy Zespół Wokalny oraz kwartet studentów i absolwentów Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina.

W programie koncertu znajdą się opracowania pieśni wielkopostnych i pasyjnych, a także kompozycje przeznaczone na ten czas roku liturgicznego. Nie zabraknie również utworów kameralnych. Chór Rodzinny, który powstał ponad rok temu przy kolegiacie garwolińskiej, stara się dbać o godny poziom muzyki w czasie liturgii. Praca zespołu obejmuje nie tylko regularne próby. Chórzyści biorą udział w warsztatach wokalnych, poszerzając swoje umiejętności pod okiem doświadczonych w zakresie chóralistyki muzyków.

Zespół spotkał się w ubiegłym roku na wakacyjnych warsztatach chóralnych, których zwieńczeniem było wykonanie koncertu ku czci patronki miasta pt. „Muzyka św. Anny”. Przy takich okazjach chór ma możliwość współpracy z zawodowymi instrumentalistami, wówczas była to kilkunastoosobowa orkiestra. W ten sposób kościół parafialny staje się nie tylko przestrzenią rozwoju człowieka na chwałę Bożą, ale także wzbogaca nasze miasto o muzykę coraz lepszej jakości. Działalność zespołu staje się godna zainteresowania w naszym regionie.

reklama


Młodzieżowy Zespół Wokalny działa już trzy lata. Mimo kameralnego składu potrafi wypełnić kościół brzemieniem żeńskich głosów. Zespół, obok współczesnych utworów liturgicznych, wykonuje również chorał gregoriański. Stała praca nad repertuarem, podobnie jak w przypadku chóru, przeplatana jest spotkaniami warsztatowymi. Oba zespoły pracują pod kierunkiem Damiana i Anny Mączarskich. Akompaniamenty i utwory instrumentalne wykona kwartet smyczkowy studentów i absolwentów Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Burmistrz Miasta Garwolina Marzena Świeczak. Patronat medialny sprawuje WirtualnyGarwolin.pl.

mat.pras.


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama