reklama

Wielka taneczna impreza w gm. Łaskarzew

Opublikowano: 19 kwiecień 2024, 07:47 Kategoria Kultura
gmina łaskarzewpotańcowka
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne Gminy Łaskarzew Sięgamy Sukcesu otrzymało dofinansowanie na projekt „Tańce blisko ziemi - potańcówka na ludowo”. Impreza odbędzie się prawdopodobnie w wakacje.

Będzie to święto muzyki, tańca i śpiewu, kultywujące i upowszechniające dorobek niematerialnego dziedzictwa kulturowego Polski jakim jest m.in. folklor. Celem przedsięwzięcia jest kultywowanie, propagowanie i pogłębianie wiedzy o muzyce i kuchni regionalnej wśród dzieci i młodzieży.

„Celem wydarzenia jest popularyzacja kultury ludowej, którą warto pielęgnować i chronić od zapomnienia. W ramach projektu chcemy przełamać stereotypowy wizerunek polskiego folkloru. Organizacja tego wydarzenia będzie promować i przekazywać tradycję twórczości kulturalnej z wykorzystaniem dziedzictwa reprezentowanego przez zespoły ludowe, Koła Gospodyń Wiejskich oraz lokalnych artystów. Będzie ono idealnym czasem do prezentacji tych elementów narodowej tożsamości, z których jesteśmy niepodważalnie i niepodzielnie dumni : żywiołowość, barwność koncertów, piękno strojów ludowych” – czytamy w komunikacie gminy Łaskarzew.

reklama


W ramach projektu „Tańce blisko ziemi - potańcówka na ludowo” odbędzie się Przegląd Twórczości Ludowej Gminy Łaskarzew, w którym wystąpią Koła Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Łaskarzew.  Zespoły zaprezentują dawne przyśpiewki i piosenki ludowe. Kolejny punktem wydarzenia będzie degustacja tradycyjnych potraw. Potańcówka na ludowo to również zabawa taneczna na dechach przy muzyce granej na żywo przez kapelę ludową. Impreza obędzie się prawdopodobnie w wakacje.

Dofinansowanie otrzymane z Urzędu Marszałkowskiego z programu „Kultura, sztuka, ochrona dóbr kultury i dziedzictwa narodowego 2024”.

Gmina Łaskarzew, opr. red.


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama
reklama