Od Czapy śpiewa z Ref-Refrenem

Opublikowano: 20 lipiec 2014, 21:06 Kategoria Kultura
od czapy60 lat domu kulturycsikref-ren

„Czerwone Maki na Monte Casino”, „Gdzie twój tata, smarkata”, „Tu się pali jak cholera…” i wiele innych piosenek autorstwa Feliksa Konarskiego „Ref-Rena” zostało przypomnianych podczas sobotniego występu teatru „Od Czapy.” – Chcemy dziś uczcić gospodarza, czyli GOK, który przez 60 lat szerzy kulturę, w ostatnich latach coraz intensywniej – mówiła na wstępie Anna Żochowska.

Feliks Konarski „Ref-Ren” to autor wielu przedwojennych i powojennych przebojów śpiewanych od Lwowa po Chicago. – Historia Ref-Rena jest tak pełna, to był tak płodny twórca. Tak mnóstwo pieśni, piosenek, skeczy zostawił po sobie i to nie tylko po tej stronie oceanu. On bardzo dużo tworzył w Chicago – opowiadała Anna Żochowska. Konarski w 1941 roku wstąpił do Armii Polskiej gen. Andersa, z którym przeszedł szlak bojowy. Po wojnie pozostał na emigracji.

Sobotni koncert był jednym z wielu punktów programu obchodów 60-lecia Domu Kultury w Garwolinie. Zebrani goście na sali widowiskowej mieli okazję usłyszeć piosenki Feliksa Konarskiego w wykonaniu aktorów z Teatru Polskiego w Warszawie Ewy Makomaskiej oraz Wojciecha Machnickiego oraz garwolińskiego Teatru „Od Czapy”. Występującym akompaniowali Zbigniew Rymarz (fortepian) i Julian Czaporowski (fortepian i akordeon).

Piosenki „Ref-Rena” okazały się być dobrze znane publiczności, która chętnie włączała się we wspólny śpiew.

Maria Mazurek

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież