Gdzie można spotkać aż tylu Świętych? W Żelechowie! [wideo]

Opublikowano: 06 listopad 2017, 06:59 Kategoria Kultura
żelechówkościółbal wszystkich świętych

Św. Teresa z Avila powiedziała "Wspaniałym środkiem, aby cieszyć się Bogiem, jest przyjaźń z Jego przyjaciółmi." Bal Wszystkich Świętych pokazał jak wielu przyjaciół  Bóg ma w Żelechowie.

Bo właśnie w Żelechowie Bal Wszystkich Świętych zgromadził blisko sto postaci przedstawiających świętych: Jana Pawła II, Św. Maryję, Św. Mikołaja, Św.  Franciszka, Ojca Pio, Św. Łucję,  Św. Filomenę, Św. Małą Arabkę, Św. Huberta, Św. Jana Bosko, Św. Matkę Teresę z Kalkuty,  Św. Teresę od Dzieciątka Jezus i wielu innych.

 

Dzieci w wieku od 3 lat do 15 lat wzięły udział  w III Balu Świętych wieczorem. 31 października, w dniu poprzedzającym Święto Zmarłych. Uroczystość rozpoczęła się wspólna modlitwą podczas różańca i mszy świętej. Następnie korowód przebranych za świętych i osób towarzyszących, przeszedł ulicami miasta do Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury gdzie odbyła się zabawa świętych.

Atrakcji było bardzo wiele.  Tańce prowadzone przez s. Kasjanę i s. Dawidę z choreografią sprawiającą wiele radości. Konkurs na najpiękniejsze przebranie i nagroda główna: tablet ufundowany przez księdza proboszcza oraz upominki
dla wszystkich uczestników balu. Poczęstunek przygotowany przez młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. To wszystko sprawiło, że wszyscy uczestnicy bawili się bardzo dobrze.

Dzieci i rodzice wykazali się ogromną kreatywnością i pomysłowością. Przebrania były piękne, starannie wykonane i bardzo realistyczne. Dzieci dzięki przygotowaniom do balu, poszukując pomysłu na przebranie poznały wielu  świętych. Trudno było spośród tak barwnych postaci wybrać najpiękniejsze przebranie dlatego
o zwycięstwie zdecydowało losowanie. Nagrodę główną wylosował Marcel uczeń klasy piątej, który przebrał się za Ojca Pio. Wszystkie pozostałe dzieci otrzymały
w nagrodę ”aniołka” i słodycze.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania rodzicom za inwencję twórczą oraz dzieciom, które kreując postaci świętych przyniosły wszystkim wiele radości. Organizatorami balu byli: Parafia pw Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Żelechowie, Siostry Opatrzności Bożej, Burmistrz Żelechowa, KSM Żelechów i MGOK w Żelechowie.

Relację filmową z III Balu Wszystkich Świętych w Żelechowie można zobaczyć

mat. pras.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież