Koncertowa jesień: pieśni Bułata Okudżawy

Opublikowano: 06 listopad 2017, 09:06 Kategoria Kultura
CSiKkoncertowa jesieńBułat Okudżawa

W Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie trwa „Koncertowa jesień”. 23 listopada w Kawiarni „Moja Muzyka” zabrzmią najpiękniejsze pieśni Bułata Okudżawy. Koncert wykona akustyczne trio z zespołu Piramidy. Muzycy w maju tego roku wydali album "Krótka płyta o Okudżawie".

Bułat Okudżawa był rosyjskim bardem, poetą, prozaikiem, kompozytorem ballad, pieśni lirycznych i satyrycznych. W Polsce jego twórczość, zwłaszcza piosenki, cieszyły się dużą popularnością. Wydana przez wytwórnię płytową Muza Polskie Piosenki płyta "Ballady Bułata Okudżawy", zawierająca polskojęzyczne wersje utworów, była pierwszym na świecie przekładem poezji śpiewanej. Piosenki Bułata wykonywali m.in Bohdan Łazuka, Wojciech Młynarski, Sława Przybylska, a w późniejszym okresie także Hanna Banaszak.

23 listopada w Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie zaśpiewa je akustyczne trio z zespołu Piramidy: Piotr Kajetan Matczuk, Piotr Augustynowicz i Tomasz Imienowski. Na koncercie nie zabraknie takich utworów jak „Balonik”, „Wybaczcie Piechocie”, „Modlitwa”, czy „Arbat”. Muzycy będą przypomną takżeciekawostki i historie z życia artysty.

Koncert:"Najpiękniejsze pieśni Bułata Okudżawy"

Kawiarnia „Moja Muzyka” -Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie

23 listopada, godz. 19:00

Cena: 30 zł–do kupienia na www.csik.garwolin.ploraz w sekretariacie CSiK, ul. Nadwodna 1(od 3 listopada)

mat.pras.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież