reklama

Wspólne kolędowanie w gminie Łaskarzew i Borowiu

Opublikowano: 08 styczeń 2018, 07:34 Kategoria Kultura
boże narodzeniekolędowanieborowiegmina łaskarzewstary pilczyn
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Mieszkańcy gminy Łaskarzew po raz szósty spotkali się, by wspólnie kolędować. Podczas tego niezwykłego spotkania młodzi wykonawcy mieli okazję zaprezentować swój talent wokalny w świątecznym repertuarze. Piąty raz na kolędowali mieszkańcy Borowia.

W sobotę w Starym Pilczynie odbył się VI Parafialny Przegląd Kolęd i Pastorałek organizowany przez miejscową szkołę, łaskarzewską parafię i urząd gminy.

Wspólne kolędowanie zostało uroczyście rozpoczęte przez Beatę Paziewską, dyrektorkę SP w Starym Pilczynie. Wśród zaproszonych gości znaleźli się Marian Janisiewicz ? wójt gminy Łaskarzew, Jerzy Błachnio ? przewodniczący rady gminy, Marek Ziędalski - radny powiatowy oraz ks. Edmund Szarek - proboszcz parafii w Łaskarzewie. Koordynatorką przeglądu była Hanna Dębek - nauczyciel plastyki, muzyki i rytmiki.

reklama


Przegląd kolęd był poprzedzony występem tanecznym przedszkolaków z Łaskarzewa. Następnie odbyła się docelowa część wydarzenia. W sobotnie popołudnie kolędy, pastorałki i świąteczne piosenki śpiewały dzieci z przedszkoli, szkół podstawowych oraz młodzież z gminy Łaskarzew. Wykonawcy dzielili się na solistów, duety, zespoły oraz chóry. Występom przysłuchiwała się licznie zgromadzona publiczność, która chętnie włączała się do wspólnego kolędowania.

Wśród występujących znaleźli się m.in. zespół z Przedszkola ?Leśny Zakątek?, zespół z Publicznej Szkoły w Izdebnie, ?Promyki? z Ośrodka Pomocy Dziecku w Izdebnie, zespół ze Szkoły Podstawowej w Krzywdzie, ?Aniołki? ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Łaskarzewie, druga klasa ze Szkoły w Starym Pilczynie, rodzina Kołysków ? Łucja, Rozalia i Jaś, Ola Kaczmarczyk, Wiktoria Majsterek, Gabriela Kornacka, Iga Boryń, Iza Soćko, Kamila Figielska, Aleksandra Narojczyk, Patrycja Zając oraz Sylwia Michalczyk.

W Borowiu po raz piąty

Już po raz piąty odbyło się w Gminnym Ośrodku Kultury w Borowiu wspólne kolędowanie poprzedzone spotkaniem opłatkowym z zespołami ludowymi i orkiestrą dętą, które za swoją działalność i kultywowanie tradycji ludowych otrzymały podziękowania.

W tym roku zebrani wysłuchali kolęd w wykonaniu Gminnej Orkiestry Dętej pod batutą Michała Szostaka i Chóru Orchidea pod kierunkiem Bożeny Lipińskiej i Magdaleny Dąbrowskiej z Zespołu Oświatowego w Borowiu.

W gronie gości byli m.in. Maria Koc wicemarszałek Senatu RP, Grzegorz Woźniak poseł na sejm, Michał Jaworski wicedyrektor Oddziału Regionalnego KRUS w Warszawie. Na kolędowanie przybyli również ks. Dariusz Parafiniuk proboszcz parafii w Borowiu, ks. Kamil Stańczuk wikariusz, Wiesław Gąska wójt gminy Borowie, Alicja Szaniawska przewodnicząca rady gminy, Marta Serzysko sekretarz gminy Borowie, Hanna Ośko skarbnik gminy, Katarzyna Wirtek kierownik GOPS, Łukasz Rosłaniec dzielnicowy, dyrektorzy gminnych placówek oświatowych.

nm/mat. pras.

fot. pd/GOK Borowie

Koncert w Starym Pilczynie

Koncert w Borowiu


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama

TOP

reklama