Z kolędą i z Górką w Miętnem

Opublikowano: 09 styczeń 2018, 08:16 Kategoria Kultura
miętnedworekboże narodzeniekolędy

W najbliższą środę 10 stycznia o godzinie 18.00 Powiatowe Centrum Kultury i Promocji w Miętnem zaprasza mieszkańców powiatu garwolińskiego na świąteczne muzyczno - poetyckie kolędowanie wraz z Towarzystwem Teatralnym „PodGórkę”. W roli głównej aktor Stanisław Górka. Na fortepianie Jerzy Derfel. Wstep bezpłatny.

- W Polsce kolędowano od wiekówi czy to w szlacheckich chatach, czy pod strzechami. Wpisując się w tę wielowiekową tradycję zapraszamy do Dworku w Miętnem na nieco inne, bo teatralne, ale również wyjątkowe świąteczne, artystyczne spotkanie - zachęca dyrektor PCKiP w Miętnem Beata Pasternak.

Historię o Bożym Narodzeniu opowie i zaśpiewa znany m.in. za sprawą roli w serialu "Plebania", pochodzący z terenów powiatu garwolińskiego Stanisław Górka - aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, producent, reżyser, pedagog. Talent wokalny, w połączeniu z talentem aktorskim i emanującym od artysty ciepłem, doskonale przystają do świątecznego tematu, tworzą artystycznie niezwykłą jakość.

Na fortepianie akompaniować mu będzie Jerzy Derfel -  polski kompozytor, pianista współpracujący także z m.in. Wojciechem Młynarskim, Haliną Kunicką, Alicją Majewską, Jerzym Połomskim czy Ireną Santor.

"Ploną izby drzewka blaskiem"

Artystyczne kolędowanie, bajkowa oprawa plastyczna, umowność i symbolika jak w dziecięcej zabawie, na bazie znakomitego materiału literackiego tworzą opowieść o narodzeniu Chrystusa. Teksty Joanny Kulmowej, Ernesta Brylla, Wojciecha Młynarskiego, Jeremiego Przybory, Juliana Tuwima, ze wspaniałą muzyką Jerzego Derfla, Katarzyny Gaertner, Seweryna Krajewskiego, zabrzmią w wykonaniu aktora iście świątecznie.

Płoną nasze domy jeszcze blaskiem choinek. Zapraszamy więc w tej świątecznej aurze na Dworską Scenę Teatralną wraz z Towarzystwem Teatralnym „PodGórkę” do Miętnego - informują organizatorzy.

Wstęp wolny.

mat. pras.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież