A to ci historia w ferie w Miętnem

Opublikowano: 16 styczeń 2018, 09:39 Kategoria Kultura
miętnedworekferie

Powiatowe Centrum Kultury i Promocji w Miętnem zaprasza w ferie dzieci i młodzież m.in. na cykl warsztatów i gier terenowych poświęconych trzem wybitnym postaciom narodu polskiego: księcia, generała i naczelnego wodza armii polskiej Józefa Poniatowskiego, malarza dziejów narodu polskiego Jana Matejki i jednego z najbardziej znanych i lubianych autorów książek dla dzieci i młodzieży, prozaika i poetę Kornela Makuszyńskiego. Zajęcia bezpłatne, szczegóły na plakatach.

- Startujemy zawsze o godz. 11.00. Prosimy zaprać ze sobą suchy prowiant np. kanapkę, ciepłe ubrania, obowiązkowo czapkę, rękawiczki i szalik ! Zajęcia prowadzone są do ok. godz.14.00. – informują organizatorzy.

Tajemnica zaginionego sztandaru, a w roli głównej Józef Poniatowski

- 16 stycznia (wtorek) odbędą się warsztaty w trakcie których bliżej poznamy niezwykłą postać bratanka Króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, naczelnego wodza armii Księstwa Warszawskiego, generała, księcia Józefa Poniatowskiego. W czasie wędrówki przed wieki dowiemy się kto i dlaczego nazywał młodego księcia Pepim? Dla czego księcia nazywano ciołkiem? Na uczestników czekać będą rekonstrukcje mundurów z czasów Księstwa Warszawskiego. Prześledzimy jakie związki z Ziemią Garwolińską miał książę Józef! Poznamy codzienność żołnierzy z okresu trwania Wielkiego Księstwa Warszawskiego począwszy od tego co jedli w obozowej kuchni poprzez to jak spali! Po warsztatach gra terenowa „Tajemnica Zaginionego Sztandaru” – informuje PCKiP.

Józef Poniatowski (1763-1813) – polski książę, generał i naczelny wódz Wojsk Polskich Księstwa Warszawskiego. Czy wiecie, że … w 2018 roku przypada 225. rocznica urodzin oraz 205. rocznica śmierci Józefa Poniatowskiego

Tajemnica zaginionego obrazu, a w roli głównej Jan Matejko

- 23 stycznia (wtorek) odbędą się warsztaty w trakcie których wybierzemy się do „pracowni” krzepiciela polskich serc Jana Matejki. W trakcie zajęć poznamy niezwykłe losy malarza oraz jego przyjaciół. Poznając kolejne prace zagłębimy się w najpiękniejsze karty historii poznając jej bohaterów oraz to co dyskretnie artysta ukrył dla nas w obrazach. Po warsztatach gra terenowa „Tajemnica zaginionego obrazu” – informuje PCKiP.

Jan Matejko (1838-1893) – polski malarz dziejów narodu polskiego, twórca obrazów historycznych i batalistycznych, historiozof. Czy wiecie, że  … w 2018 roku przypada 180. rocznica urodzin i 125. rocznica śmierci Jana Matejki.

Tajemnice starej księgi, a w roli głównej Kornel Makuszyński

- 26 stycznia (piątek) zapraszamy na warsztaty w trakcie których poznamy niezwykłe losy jednego najbardziej poczytnych pisarzy literatury dziecięcej i młodzieżowej Kornela Makuszyńskiego. Wędrując za Panem Makuszyńskim przez szereg zabaw poznamy niezwykłe postacie z jego książek począwszy od „Szatana z siódmej klasy” aż po przygody Koziołka Matołka dzięki któremu dowiemy się skąd wziął się pomysł że to w Pacanowie „Kozy” kują! W czasie warsztatów spróbujemy sowich sił m.in: w pisaniu na maszynie dla powstańczej prasy! Po warsztatach gra terenowa „Tajemnice starej księgi” – informuje PCKiP.

Kornel Makuszyński (1884 -1953) – polski prozaik, poeta, felietonista, krytyk teatralny i publicysty, członek Polskiej Akademii Literatury. Czy wiecie, że …. w 2018 roku przypada 65. rocznica śmierci Kornela Makuszyńskiego.

Warsztaty dedykowane dzieciom i młodzieży ze szkół podstawowych, gimnazjów. Wstęp bezpłatny. Powiatowe centrum Kultury i Promocji, Dworek Miętne, ul. Główna 55.

mat. pras.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Zobacz także ad content

Ta strona używa tzw. cookies. Ustawienia możesz zmienić w preferencjach przeglądarki.