To były ferie pełne frajdy!

Opublikowano: 30 styczeń 2018, 16:10 Kategoria Kultura
CSiKferie

Powstały pachnące mydełka, pięknie ozdobione notesy, karmniki i ozdoby do pokoju. Można było spróbować swoich sił w zawodach sportowych czy zajęciach muzycznych. Największą atrakcją okazały się doświadczenia chemiczne, czyli zajęcia których w domu lepiej nie robić. To były ferie pełne frajdy – ferie z Centrum Sportu i Kultury!

Jak co roku, dla wszystkich tych, którzy podczas zimowej przerwy wakacyjnej zostali w domach, Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie przygotowało ciekawe propozycje na spędzenie wolnego czasu. W ramach „Ferii w mieście” najmłodsi mogli wziąć udział w warsztatach tworzenia rękodzieła artystycznego, zajęciach plastycznych, ceramicznych, muzycznych i sportowych. Bajkowe propozycje przygotowało także Kino „Wilga”, a Pływalnia Miejska „Garwolanka” zapraszała do wspólnej zabawy na torze przeszkód. W sumie z zimowej oferty CSiK skorzystało kilka tysięcy uczestników.

Mali twórcy

W tym roku CSiK postawiło na rozwój kreatywności u najmłodszych. Czas ferii otworzyły warsztaty mydlarskie, podczas których dzieci zrobiły piękne, pachnące, naturalne mydełka. Mali twórcy spróbowali także swoich sił w zajęciach scrapbooking, czyli własnoręcznym ozdabianiu notesów. Ci, którzy nie boją się wyzwań i narzędzi wzięli udział w warsztatach budowania karmników. Okazało się, że na karmnik nadaje się nawet zwykła plastikowa butelka po wodzie. Dużą kreatywnością wykazali się także uczestnicy warsztatów wyjazdowych do Łucznicy. Podczas zajęć z makramy, papieru czerpanego, filcu i malowania na torbach powstały zakładki do książek, obrazki, bransoletki i jedyne w swoim rodzaju torby.

Nie róbcie tego sami w domu

Warsztaty „Mały chemik” były najbardziej wybuchową częścią ferii. Dzieci oglądały pokaz tworzenia magicznych eliksirów oraz samodzielnie robiły doświadczenia chemiczne. Każdy z uczestników miał własne stanowisko wyposażone w kolby i probówki. Wszyscy dostali okulary ochronne i rękawiczki, by mogli poczuć się jak w prawdziwym laboratorium. Podczas zajęć dzieci wywołały Dżina, zrobiły pastę do zębów dla słonia, wulkan, a nawet burzę z piorunami. Uczestnicy asystowali także przy robieniu ciekawych eksperymentów, takich jak robienie wielokolorowego ognia czy silnika rakietowego.

Otwarte pracownie CSiK

Przez całe ferie do dyspozycji dzieci były pracownie CSiK i instruktorzy. Ci, którzy chcieli rozwinąć swój talent muzyczny, mogli ćwiczyć grę na instrumentach klawiszowych pod okiem instruktora Juliana Czaporowskiego. Niektórzy uczestnicy zajęć połknęli muzycznego bakcyla i chcą kontynuować swoją przygodę z pianinem. Z kredką i pędzlem poszaleć można było w pracowni plastycznej. Otwarta przez 4 dni w tygodniu pracownia gościła wielu mały amatorów sztuki. Kierunek młodym artystom wyznaczali opiekunowie pracowni Marek Banaszek i Agnieszka Wielgosz. Ciekawe dzieła powstały także w pracowni ceramicznej. Pod czujnym okiem instruktora Grzegorza Mikulskiego dzieci wytworzyły z gliny między innymi skarbonki i lampiony.

Bajki na scenie i dużym ekranie

Podczas zimowych ferii nie mogło oczywiście zabraknąć bajek. W ramach cyklu „Artystyczne poranki” dzieci i rodzice mogli obejrzeć w styczniu aż dwa spektakle – „Pinokia” oraz „Bajkowy strych” – spektakl z elementami sztuki cyrkowej. Propozycje nie do odrzucenia miało także Kino „Wilga”. Można było zobaczyć film „Mikołaj i spółka”, „Kraina lodu. Przygody Olafa i Coco”, „Fernando” czy „Paddington 2”. Zarówno bajki na scenie jak i na dużym ekranie cieszyły się ogromną popularnością. Sala widowiskowa w sumie gościła w tym czasie kilka tysięcy małych widzów.

Ferie ze sportem

Było także coś dla miłośników aktywności fizycznej. Przez całe ferie na hali sportowej przy ul. Żwirki i Wigury 16 odbywały się zajęcia z różnych dyscyplin – koszykówki, siatkówki, tenisa stołowego czy badmintona. Fani piłki nożnej mieli okazję spróbować swoich sił w turnieju „Mała Liga Piłkarska”. Sporo atrakcji czekało także na najmłodszych na Pływalni Miejskiej „Garwolanka”.  Bilet na basen kosztował zaledwie 5 zł, a w tej cenie można było wziąć udział w zabawach organizowanych przez instruktorów i skorzystać z wodnego toru przeszkód.

mat.pras.

fot. CSiK

 

 

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Zobacz także ad content

Ta strona używa tzw. cookies. Ustawienia możesz zmienić w preferencjach przeglądarki.