Borowie: Przegląd kolęd po raz pierwszy

Opublikowano: 31 styczeń 2018, 17:33 Kategoria Kultura
borowiekolędy

W zabytkowym kościółku w Borowiu odbył się I Przegląd Kolęd i Pastorałek zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Borowiu.

Celem wczorajszego przeglądu, który po pierwszym sukcesie ma szansę na stałe wejść do kalendarza imprez kulturalnych GOK, jest przede wszystkim stworzenie możliwości dzieciom i młodzieży ze wszystkich placówek oświatowych z terenu gminy Borowie na zaprezentowanie swoich talentów.

W repertuarze znalazły się popularne kolędy i pastorałki, ale również utwory mniej znane, choć mocno związane z bożonarodzeniową atmosferą. Nie sposób nie wspomnieć również o aspekcie religijnym tego zamierzenia. Kolędy, pastorałki odkrywają i promują wśród dzieci i młodzieży wielki potencjał twórczy. W świetle bożonarodzeniowego misterium, opowieści o tym, dla którego „nie było miejsca w gospodzie”, pełen ludzi dobrej woli stary kościół w Borowiu zyskuje specjalne znaczenie.

Przegląd rozpoczęli soliści: Amelia Zając, Oliwia Bogusz, Marek Nowicki, Natalia Kaźmierczak, Karolina Makulec, następnie duety: Ola Kania i Patrycja Zadrożna, Julia Oszkiel i Kornelia Kachniarz, Marysia Gac i Amelia Zając, Oliwia Bogusz i Ania Szaniawska, Amelia Rogala i Maja Ożóg, Karolina Makulec i Olga Wielgosz , pięć zespołów i  dwa chóry. Komisja oceniająca występy miała trudny orzech do zgryzienia. Jury w składzie:  Marta Serzysko sekretarz gminy Borowie, Sławomir Leśniewski muzyk, Katarzyna Iwaniec dyrektor GOK. Nagrody zostały przyznane w trzech kategoriach wiekowych:

Kategoria Soliści i Duety

I miejsce duet Ola Kania i Patrycja Zadrożna z ZS w Głoskowie

II miejsce solistka Amelia Zając z ZS w Głoskowie

III miejsce ex aequo soliści Oliwia Bogusz z PSP w Iwowem i Natalia Kaźmierczak z ZS w Głoskowie

Wyróżnienie otrzymał duet Julii Oszkiel i Korneli Kachniarz.

Kategoria Zespoły

W tej kategorii pierwsze miejsce zajęły dwa zespoły z Zespołu Oświatowego z Borowia z kolędą „Hej Maluśki” i z Zespołu Szkół w Głoskowie z kolędą „Od serca do ucha”.

II miejsce zdobył zespół z Publicznej Szkoły Podstawowej w Iwowem w kolędzie „Gore Gwiazda Jezusowi”.

Wyróżnienie zdobył zespół z ZS w Głoskowie wykonujący kolędę „Przybieżeli do Betlejem”.

Kategoria Chóry

Dwa równorzędne miejsca otrzymali: chór „Orchidea” z Borowia z kolędą „Triumfy Króla Niebieskiego” oraz chór dziecięco – młodzieżowy z Głoskowa z kolędą „Nad Betlejem”.

Galeria zdjęć dostępna jest tu.

mat. pras.

Komentarze  

-2 #1 kościółekJurek 2018-02-08 10:27
Kościół po remoncie się nie zmniejszył, wręcz nabrał świetności i blasku. Ongiś istniał pod nazwą Kościół Parafialny w Borowiu, dlaczego obecnie niektórzy zwą Go kościółkiem. Czy to z miłości. Kot i kiciuś. Ten drugi wymaga pieszczot i politowania. Kochane kicie.
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież