Walentynkowa Randka Małżeńska w Miętnem

Opublikowano: 14 luty 2018, 15:37 Kategoria Kultura
miętnewalentynkirandka

Już po raz drugi Stowarzyszenie Przyjaciół wsi Miętne zaprosiło mieszkańców Miętnego i okolicy do wspólnego celebrowania i uczenia się Miłości. Pomysłodawcami wydarzenia są Państwo Wioletta i Jarosław Przybyszowie.

Relacja małżeńska to podstawowy fundament każdego dobrze funkcjonującego małżeństwa. To bliskość, czułość, obecność i troska o małżonków nawzajem o siebie. 10 lutego z okazji walentynek, ale bardziej z przekonania, że relacja małżeńska jest najważniejsza, pary małżeńskie przybyły do Dworku w Miętnem na kolejną randkę z cyklu randek małżeńskich. Tym razem w temacie „trzeciego stołu” - Klucza do niesamowitej bliskości.

- W psychologii mówi się o tym, że są trzy sfery życia małżeńskiego, dzięki którym relacja małżeńska rozwija samych małżonków, a dodatkowo przynosi korzyści najbliższym. Te sfery życia to duchowość, psychika i seksualność tzw.: „trzy stoły małżeńskie”. W małżeństwie bardzo ważne jest zachowanie równowagi w tych trzech obszarach czyli czas przeznaczony na wspólną modlitwę, dialog małżeński oraz intymną bliskość. Ta trzecia sfera to seksualność. Każdy człowiek a szczególnie małżonek pragnie bliskości, miłości, dotyku a Bóg wskazał konkretnie aby małżonkowie cieszyli się życiem seksualnym. Gdyby tak nie miało być, to czy seks byłby realizacją sakramentu małżeństwa? Często bowiem w małżeństwie katolickim seksualność i religijność idą dwutorowo, równolegle wobec siebie, jedną sferą jest seks, a drugą Bóg. Obie sfery – choć powinny – nie łączą się ze sobą. Prawdą jest natomiast, że seks może przybliżać do Boga, a wiara może ubogacać życie seksualne. Dziś tyle mówi się o seksualności i jeszcze nigdy chyba w historii, ludzie nie byli z tego powodu tak sfrustrowani. Dlaczego? Bo seksualność jest bardzo ważna ale w sama w sobie szczęścia nie daje. Seks bez małżeńskiego dialogu i duchowości może prowadzić do pogubienia się i wykorzystania drugiej osoby dla realizacji swoich potrzeb i przyjemności – mówią organizatorzy i pomysłodawcy wydarzenia.

W programie znalazły się fragmenty konferencji Marka Gungora – amerykańskiego pastora i terapeuty, gra małżeńska, czas na napisanie do siebie nawzajem „listu miłosnego” i wspólna zabawa.

Dzięki zabawnym, praktycznym i boleśnie szczerym radom Marka Gungora, życie wielu małżeństw zmieniło się nie do poznania. Mark przedstawia podstawy dynamiki relacji damsko-męskich, ukazując z niezwykłą jasnością przyczyny najczęstszych problemów i proponując praktyczne sposoby ich rozwiązania. Zabawne przykłady mają w sobie wielki ładunek humoru i oryginalności są pełne komizmu, a przez to łatwe do zapamiętania i bardzo praktyczne. To ułatwia przyswojenie wielu cennych spostrzeżeń i natychmiastowe zastosowanie ich w praktyce.

Współorganizatorem wydarzenia było Powiatowe Centrum Kultury i Promocji w Miętnem. Dzięki gościnności i uprzejmości dyrektor Beaty Pasternak randka jak również inne inicjatywy stowarzyszenia mogą się odbywać w murach miętnieńskiego Dworku.

W planach stowarzyszenia Dzień Kobiet, warsztaty dla ojców oraz warsztat o złości. O następnych wydarzeniach informacje będą zamieszczone na stronie Stowarzyszenia Przyjaciół wsi Miętne na fb oraz Powiatowego Centrum Kultury i Promocji w Miętnem.

mat. pras.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Zobacz także ad content

Ta strona używa tzw. cookies. Ustawienia możesz zmienić w preferencjach przeglądarki.