Złodziej nie ma urlopu - sprawdź jak zabezpieczyć dom przed letnim wyjazdem

Opublikowano: 06 lipiec 2018, 15:26 Kategoria Rozmaitości

Zabezpieczenie swojego domu na czas wyjazdu na urlop to niezwykle istotna kwestia. Chodzi nie tylko o zabezpieczenie swojego majątku, ale w pewnym sensie również o ochronę swojej prywatności i intymności. Niemniej, ochrona majątku jest również ważna, ponieważ często jest to dorobek życia lokatorów. Jak można go ochronić i jak można go zabezpieczyć na czas nieobecności? Oto kilka najważniejszych wskazówek.

Zabezpiecz okna i drzwi

Przede wszystkim należy zadbać o to, by okna i drzwi były dobrze zamknięte. Nieco mniejszym problemem jest pozostawienie uchylonego okna, gdy mieszka się na wysokim piętrze w wieżowcu. Szanse na to, że ktoś się włamie przez okno są małe. Jeżeli jednak pozostawiony zostaje domek jednorodzinny, to zabezpieczenie okien jest sprawą podstawową. Drzwi również warto odpowiednio zabezpieczyć. Jeżeli zawsze zamykane są tylko na jeden zamek, to na czas wyjazdu warto pomyśleć o zamknięciu ich na dwa. Zawsze to pewne utrudnienie, a co ważniejsze, wydłuża czas dostania się do domu, więc może ktoś takiego włamywacza w tym czasie zauważy i wystraszy.

W przypadku domów jednorodzinnych warto również pomyśleć o ochronie. Przynajmniej właśnie na czas wyjazdu. Zainstalowane czujki będą informowały, gdy tylko ktoś przekroczy próg mieszkania i pozwolą na szybkie podjęcie interwencji, co uchroni przed niepotrzebnymi stratami.

Poproś o pomoc sąsiadów

Dobrym rozwiązaniem jest też poproszenie o pomoc sąsiadów. Niech od czasu do czasu wejdą do domu, pootwierają okna i przewietrzą budynek. A wieczorem zapalą światło i wyjmują ze skrzynki korespondencję. Takie działanie powoduje, że budowane jest wrażenie, jakby w domu cały czas ktoś przebywał. Jeżeli potencjalny złodziej obserwuje tę nieruchomość i planuje włamanie, powinno go to zniechęcić. Trudno bowiem przewidzieć, kiedy sąsiedzi zdecydują się na wejście do pilnowanego domu, przez to trudno również ustalić odpowiedni moment na dokonanie włamania. Takie działanie, z jednej strony pozwala na uchronienie się przed włamaniem, z drugiej sugeruje że mieszkańcy wcale nie wyjechali, więc złodziej może odpuścić swoje zamiary.

Ubezpiecz się

Pomimo zastosowania wcześniejszych form zabezpieczenia, nie wolno pominąć również opcji, jaką jest ubezpieczenie mieszkania. W razie gdyby dokładne zamknięcie okien i drzwi nie wystarczało, gdyby mimo odwiedzin sąsiadów, ktoś postanowił włamać się do domu, to zawsze można zabezpieczyć  swój majątek na taką właśnie sytuację. I choć włamanie i kradzież będą udane, to na szczęście straty będą możliwe do odzyskania. Ale warto pamiętać o wymaganiach antykradzieżowych stawianych przez towarzystwo i opisanych w dokumencie OWU.

Jeżeli polisa ubezpieczeniowa będzie obejmowała ryzyko kradzieży, to za wszystkie stracone w ten sposób przedmioty, firma ubezpieczeniowa poniesie odpowiedzialność finansową i wypłaci odszkodowanie. To dobre rozwiązanie. I choć nie pozwoli uchronić się przed zdarzeniem – czasami jest to po prostu niemożliwe, to przynajmniej pomoże uchronić się przed jego negatywnymi skutkami.

Szczegóły takiej polisy, sposób jej zawarcia oraz to, na co warto zwrócić uwagę można znaleźć w sieci przeglądając informacje i wybierając ubezpieczenie domu (www.ubezpieczeniaonline.pl).

Jednocześnie warto w tym miejscu pamiętać, że zarówno ubezpieczenie na wypadek kradzieży, jak również ubezpieczenie ruchomości domowych, to polisy dodatkowe. I nie wystarczy tutaj nawet najlepsze ubezpieczenie murów w www.ubezpieczeniaonline.pl. Trzeba je koniecznie rozszerzyć o umowy dodatkowe, które będą działały właśnie w tych specyficznych okolicznościach.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież