Żelechów na „Stadionie Młodych”

Opublikowano: 10 październik 2018, 09:20 Kategoria Rozmaitości
Żelechów

6 października ponad 100 młodych i nieco starszych parafian z Żelechowa wyruszyło na jedno z największych religijnych wydarzeń w Polsce - „Stadion Młodych: włącz pełnię wiary”. Tego dnia PGE Narodowy zmienił się w wielką świątynię, gdzie trwały 12-godzinne rekolekcje w łączności z odbywającym się w Rzymie synodem biskupów poświęconym młodzieży.

Ponad 40 tys. młodych ludzi uczestniczyło we wspólnej modlitwie, konferencjach, koncertach i pokazach artystycznych. To wydarzenie, w którym nie mogło zabraknąć młodych z Żelechowa, którzy wspólnie ze swoim dekanalnym duszpasterzem młodzieży ks. Leszkiem Mućką i s. Dawidą oraz opiekunami wyjechali na spotkanie z żywym Bogiem.

- Nasza grupa była grupą zróżnicowaną, tworzyli ją młodzi, którzy dopiero wchodzą w dorosłość, jak i ci którzy mówią o sobie: „jesteśmy młodzi duchem”. Byli wśród nas również rodzice, którzy przyjechali wraz z dziećmi - mówili o sobie uczestnicy wyjazdu

Najważniejszą częścią 12-godzinnych rekolekcji była adoracja Najświętszego Sakramentu, spowiedź i msza św. pod przewodnictwem metropolity warszawskiego kard. Kazimierza Nycza. 

Jak podkreślają uczestnicy, spotkanie na PGE Narodowy to ogromne duchowe doświadczenie, nie tylko jakieś show. To głoszenie żywego Boga poprzez śpiew, muzykę, zabawę, ale także poprzez bogate świadectwa, konferencje czy duchowe medytacje. - Rekolekcje przemknęły w jednej chwili i aż ciężko było uwierzyć w to, że po północy zakończyliśmy nasze modlitewne czuwanie. Wyjeżdżając ze stadionu młodych z przekonaniem możemy powiedzieć, że włączyliśmy pełnię wiary - mówili uczestnicy wyjazdu.

mat.pras./oprac. red.

fot. mat.pras.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież