Piknik dla Jonka i jego mamy

Opublikowano: 23 kwiecień 2019, 09:34 Kategoria Rozmaitości

„W Dzień Mamy Jonkowi pomagamy” – pod takim hasłem 26 maja na Terenach Rekreacyjnych „Zarzecze” odbędzie się wielki piknik charytatywny na rzecz Jonatana, który zmaga się z wieloma chorobami. Organizatorzy przygotowali dla publiczności wiele atrakcji. Jonka i jego mamę można już teraz wesprzeć dołączając do aukcyjnej grupy na Facebooku.

- Masz 5 czy 55 lat, nie ważne, ta impreza jest właśnie dla Ciebie! Będzie to jedyny w swoim rodzaju piknik, na którym nie może Cię zabraknąć. Wyłącz komputer, włóż jakieś fajne wdzianko, kręć loki, nałóż najnowszy t-shirt i przyjdź !!! My za to zagwarantujemy Ci najlepszą zabawę, pokazy, jakich jeszcze nie widzieliście oraz moc atrakcji – zachęcają organizatorzy wydarzenia.Piknik to pomoc dla Jonka i jego mamy. Jonatan  urodził się w 2002 roku. Chłopiec boryka się z mózgowym porażeniem dziecięcym, upośledzeniem umysłowym, astygmatyzmem oraz padaczką. Niedawno lekarze zdiagnozowali również zespół Enhlersa-Danlosa i nadczynność tarczycy. Jonek urodził się z wrodzonym zapaleniem płuc oraz atakiem padaczkowym. W ciągu swojego krótkiego życia, gdy był niespełna półtorarocznym maluszkiem, miał na swoim koncie dwadzieścia jeden wizyt w szpitalu. W Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie stał się stałym bywalcem. Jonek wymaga stałego leczenia oraz rehabilitacji. Mama Jonatana, która wychowuje syna samotnie, próbuje różnych metod terapii, by walczyć z chorobą, która niestety nieustannie postępuje. Leczenie wiąże się z ogromnymi kosztami. Chłopiec jest pod stałą kontrolą neurologa, psychiatry, ortopedy, okulisty, kardiologa, genetyka, pedagoga i logopedy. Turnusy rehabilitacyjne syna, badania genetyczne, stałe leczenie to wszystko generuje ogromne koszty, które stanowczo przekraczają dochody pani Magdy. Ona sama często pomaga innym. Mama Jonatana jest liderką Szlachetnej Paczki w naszym rejonie. Pomaga wielu osobom, zarówno starszym, jak i młodszym. Wszystkim tym, którzy tej pomocy potrzebują.

Całkowity dochód z pikniku, który rozpocznie się 26 maja o godzinie 11:00 na Terenach Rekreacyjnych „Zarzecze” zostanie przekazany na rzecz Jonka – cała zbiórka odbędzie się za pośrednictwem Fundacji Serce Dla Maluszka.
Piknik jest objęty honorowym patronatem Burmistrza Miasta Garwolin oraz Wójta Gminy Garwolin. Współorganizatorem jest Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie.

Przekaż rzecz lub wylicytuj

Pomóc Jonkowi można już dzisiaj. Na specjalnej facebookowej grupie trwają aukcje różnych przedmiotów – kalendarzy, voucherów, płyt, książek, kosmetyków. Przekazać rzecz na licytację może każdy i każdy może też ją wygrać.

Link do grupy

Link do wydarzenia na Facebooku


Harmonogram wydarzenia

11:00 - rozpoczęcie pikniku

11:00 – 18:00 - pływanie motorówką, fotobudka, kiermasz słodkości, przejażdżki zabytkowymi autami, paintaball, zwierzątka, szczudlarze, DJ

11:00 – 22:00 - "OPERACJA SZAFA''- czyli przynieś swoje niepotrzebne ubrania

12:00 - występ orkiestry + rozdanie nagród za wyścig kolarski

12:00 – 17:00 – dmuchańce dla dzieci

13:00 - występ teatru Rękawiczka

14:00 - pokaz taneczny grupy NoName Garwolin

15:00 - występ wokalistek – Wiktorii Piorun oraz Aleksandry Tudek

16:00 - pokaz iluzjonisty, jednego z finalistów programu MAM TALENT Piotra Denisiuka

17:00 - licytacje gadżetów z autografami znanych osób

18:00 - pokaz artystycznych baniek mydlanych zwycięzcy nagrody publiczności programu MAM TALENT Arkadiusza Gwizdały

19:00 - koncert zespołu TARŁO

21:00 - koncert disco polo

22:00 - zakończenie i pokaz laserów

jd

 

Komentarze  

0 #1 toruńDEK 2019-04-23 17:00
Dla chorych i biednych trzeba jałmużny a dla oszusta z Torunia od pisdzielców setki milionów "wspaniały rząd"
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież