Czy można ubezpieczyć auto przez internet?

Opublikowano: 29 maj 2019, 19:45 Kategoria Rozmaitości
W świetle prawa każdy posiadacz pojazdu mechanicznego jest zobowiązany do wykupienia ubezpieczenia. Wystarczy to podstawowe, czyli od odpowiedzialności cywilnej. Czy jednak OC da się wykupić przez internet? Jeśli tak, to w jakiej sytuacji i jak przebiega transakcja? W artykule zajęliśmy się omówieniem podstawowych kwestii na temat nabycia OC online. Zapraszamy do czytania!

Jak i gdzie wykupić ubezpieczenie samochodu online?

Współcześnie coraz więcej rzeczy można nabyć przez internet. Codzienne sprawunki, odzież i obuwie, akcesoria do domu, meble – nie ma przedmiotu, którego nie kupiłbyś online. Ale przez internet dokonuje się także transakcji za usługi niematerialne. W kinie kupisz bilet na film, na koncie bankowym opłacisz rachunki za mieszkanie. Ubezpieczenie też zakupisz bez konieczności stawiania się w siedzibie towarzystwa ubezpieczeniowego. Sprawdź, jakie dokumenty będą Ci do tego potrzebne: https://kioskpolis.pl/jakie-dokumenty-nalezy-przygotowac-do-ubezpieczenia-oc/.

Polisę komunikacyjną OC – ale także warianty dodatkowe, np. autocasco lub assistance – najtaniej i najkorzystniej zakupisz w porównywarce ubezpieczeń. Znajdziesz tam listę ofert przygotowanych przez różne firmy ubezpieczeniowe, posegregowane od najtańszej do najdroższej. Zapoznasz się ze szczegółami i bonusami. Sprawdzisz, czy dana firma uwzględnia w ofercie darmową Zieloną Kartę, Bezpośrednią Likwidację Szkód lub ochronę zniżek.

2gdzieszukactaniegooc ac1

Dlaczego warto korzystać z porównywarki polis samochodowych?

Ubezpieczenie samochodowe możesz kupić bezpośrednio na stronie wybranego towarzystwa ubezpieczeniowego. Nie jest to jednak szybsze ani wygodniejsze od wykorzystania porównywarki polis. Mało tego, na stronie towarzystwa masz do wyboru okrojoną ofertę, bo należącą wyłącznie do jednej firmy. Na podstawie informacji ukazanych w porównywarce sam wybierasz, co uważasz za najkorzystniejsze.

Należy podkreślić, że informacje uzyskane w porównywarce ubezpieczeń są rzetelne i dopasowane do Twoich potrzeb oraz możliwości. Nie bez powodu uzyskanie wyników (gotowych ofert) poprzedza wypełnienie długiego formularza z danymi właścicieli samochodu oraz samego pojazdu. Na podstawie tych danych w odniesieniu do ulg przyznawanych przez dane towarzystwo ubezpieczeniowe wyliczona zostaje cena składki. Nie jest to cena szacunkowa, lecz obowiązująca Cię w danym towarzystwie. Wystarczy jedno kliknięcie, by wykupić ochronę.

3gdzieszukacubezpieczenkomunikacyjnychiturystycznych3

Jakie dane podaje się w porównywarce ubezpieczeń?

Jako że cena składki OC wyliczana jest z danych dotyczących właścicieli pojazdu mechanicznego i samego pojazdu, w formularzu porównywarki będziesz musiał podać m.in. numer rejestracyjny, markę i model samochodu, rok produkcji, rodzaj paliwa, dane i nazwiska właścicieli, numery PESEL, kody pocztowe, wykonywane zawody, daty wydania prawa jazdy.

Jeśli na liście zaprezentowanych ofert nie znajdziesz takiej, którą uważasz za korzystną i wartą kupowania, nie musisz nabyć żadnej – używanie porównywarki nie obliguje do nabycia polisy. Wypełnianie formularza i generowanie listy ofert jest bezpłatne. Możesz dokonać tego tyle razy, ile potrzebujesz. Zaznaczasz, czy interesuje Cię samo OC, czy może pakiet z AC, NNW lub assistance. Sprawdź, jak to działa, by ubezpieczyć się sprytnie i zaoszczędzić!

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież