Skutecznie skup na sobie uwagę odbiorców i wzbudź zaufanie dzięki odpowiednim akcesoriom

Opublikowano: 08 czerwiec 2019, 18:50 Kategoria Rozmaitości

Każda aktywność w przestrzeni publicznej wymagająca występowania na żywo bywa sporym wyzwaniem dla zajmujących się nią osób. Niekiedy jednak nie ma od tego ucieczki. Obecność na wszelkiego typu targach bądź innych wydarzeniach, czy wręcz ich inicjowanie, zwłaszcza, jeśli chodzi np. o działalność społeczną, bywa nie tylko koniecznością, ale też sposobem na podniesienie skuteczności realizowanych przedsięwzięć i wywarcie dużo lepszego wrażenia, niż to uzyskiwane poprzez stosowanie samych materiałów promocyjnych.

Odpowiednie przygotowanie jest niezbędne

Wypowiadane przez nas podczas wystąpienia słowa to tylko jeden z obiektów bacznej uwagi zgromadzonych na miejscu czy też śledzących dane wydarzenie dzięki transmisjom widzów. Więcej – wiele ze szczegółów naszego wywodu tak czy inaczej pozostanie szybko zapomnianych, podczas gdy ogólne wrażenie może zapaść w pamięć odbiorców na długo. Dlatego, jakkolwiek treść tego co mamy do przekazania jest kluczowa, przygotowanie do jej przedstawienia nie może się ograniczyć wyłącznie do niej samej.

Materiał oczywiście musi zostać uważnie przygotowany, nie warto jednak uczyć się go na pamięć – należy określić najważniejsze zagadnienia i połączyć je logicznym łańcuchem w toku wywodu, który nie będzie pozostawiał wątpliwości co do tego, że celem prelegenta jest nawiązanie relacji z tym konkretnym audytorium, przed którym stoi. Zręczne interakcje nie powinny przy tym oznaczać wikłania się w dialogi zanim przyjdzie na to czas. Warto stosować odpowiednie zmiany tempa, tonu, niekiedy ściszyć głos – jakkolwiek opanowanie skutecznego posługiwania się nim wymaga pewnej minimalnej wprawy. Rezultat, jaki uda nam się uzyskać, w dużej mierze będzie jednak zależał od odpowiedniej oprawy. Jej przygotowanie nie musi jednak wiązać się ani z dużym kosztem, ani poważnym nakładem pracy.

Twoja obecność w tym miejscu to nie przypadek

Nawet jeśli to my gościmy gdzieś ze swoim wystąpieniem, łatwo sprawić, by dane audytorium odbierało nas jako gospodarza danego miejsca, do czego posłuży nam kilka prostych akcesoriów.

Wielu mówców znakomicie czuje się w otwartej przestrzeni, która pozwala im na dużo żywsze gesty wzmacniające siłę przekazu. Innym jednak, wręcz przeciwnie, sprawia to problem. Niewielka trybunka, na której można umieścić właściwe danemu podmiotowi elementy graficzne jest wówczas rozwiązaniem doskonałym.

Jeszcze lepiej, jeśli towarzyszy jej rollup, albo okazała ścianka reklamowa, w jaką można wyposażyć się np. dzięki ofercie firmy Exact. Tego typu obszerny, a jednocześnie łatwy w montażu i transporcie (zwłaszcza odmiana tekstylna) nośnik pozwala diametralnie przeobrazić każdą przestrzeń i uzyskać profesjonalną oprawę sprzyjającą skupieniu uwagi na najważniejszych aktorach danego wydarzenia. Kluczowe jest przygotowanie odpowiedniej grafiki – inna jest potrzebna wówczas, gdy ma on pełnić funkcję stricte reklamową czy informacyjną, a inna jeśli ma stanowić efektowne tło. Wyposażywszy się takie akcesoria łatwo możemy robić wrażenie, jakiego nie powstydziłyby się znacznie większe przedsiębiorstwa czy instytucje.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież