Na co zwrócić uwagę przy wynajmie samochodu? Poradnik dla początkujących

Opublikowano: 10 czerwiec 2019, 13:56 Kategoria Rozmaitości

Wynajem auta z wypożyczalni to dobre rozwiązanie dla tych, którzy chcą mieć swobodę poruszania się, jednak z jakichś powodów w ogóle nie posiadają auta lub w danej chwili nie mają do niego dostępu. W ofertach wypożyczalni pojazdów znaleźć można szeroki wybór samochodów, dla mniejszej i większej liczby podróżujących, z udogodnieniami lub bez. Wypożyczenie nie jest czynnością zbyt skomplikowaną, jednak jest kilka istotnych kwestii, na które warto zwrócić uwagę, aby później nie żałować swojego wyboru.

Aby po odebraniu samochodu z wypożyczalni nie być zaskoczonym, pamiętaj o kilku ważnych zasadach.

„Okazyjna” cena nie zawsze jest okazyjna

Wybór samochodu po cenie, w myśl im niższa tym lepiej, nie jest zbyt dobrym rozwiązaniem przy wypożyczaniu auta. Zazwyczaj za niską ceną idzie pozostawiający wiele do życzenia stan pojazdu i brak ubezpieczenia. W takich ofertach często nie ma co liczyć na pomoc w razie kłopotów, a w aucie brakuje podstawowych udogodnień w postaci fotelika dla dziecka, klimatyzacji czy bagażnika. Oczywiście, są sytuacje kiedy zamontowana w pojeździe nawigacja GPS jest nam zbędna, jednak w żadnym wypadku nie powinniśmy rezygnować z bezpieczeństwa.

Początkowy stan i wiek auta

Wybierając samochód najlepiej kierować się zasadą, że im młodszy tym lepszy. Co prawda stary pojazd wcale nie musi być awaryjny, jednak istnieje większe prawdopodobieństwo, że  prędzej posłuszeństwa odmówi 10-letni Golf niż 5-letni Ford.

Wszystkie formalności zostały dopełnione? Nie pozostaje Ci nic innego, jak tylko odebrać auto z wypożyczalni. Na początku dokładnie je obejrzyj i upewnij się, czy aby na pewno nie posiada żadnych usterek i defektów. Jeśli istniejąca rysa lub otarcie umknie Twojej uwadze, wypożyczający może potem uznać, że to Ty przyczyniłeś się do ich powstania i obciąży Cię kosztami napraw.

Ubezpieczenie w cenie

Podstawą jest ubezpieczenie OC. Samo OC jednak nie wystarczy, aby podróżując autem za granicą czuć się bezpieczenie. Przyda się jeszcze polisa, która zapewni ochronę w przypadku kradzieży czy szkód wyrządzonych przez osoby trzecie. Każda dobra wypożyczalnia, która na piedestale stawia bezpieczeństwo klientów i pojazdów, oferuje kompleksowy pakiet polis w cenie najmu. Dobrym tego przykładem jest London escorts - wypożyczalnia dobrze rozpoznawalna na rynku brytyjskim.

Na koniec pamiętaj, że to nie cena w przypadku wynajmu auta jest najważniejsza. Owszem, jest ważna, ale czasem warto dołożyć kilkadziesiąt złotych, by zapewnić bezpieczeństwo sobie i bliskim.

Materiał partnera

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież