Wilga ma podwórko Nivea!

Opublikowano: 25 czerwiec 2019, 09:42 Kategoria Rozmaitości
WilgaNivea

W Wildze powstanie nowoczesny plac zabaw dla dzieci. Wszystko dzięki wielkiej mobilizacji lokalnej społeczności. Ponad 73 tysiące oddanych głosów dały Wildze drugie miejsce w konkursie Podwórko Talentów Nivea.

To już 5. edycja akcji, której efektem jest powstanie 20 nowych atrakcyjnych placów zabaw dla dzieci. Podwórko Talentów Nivea – każde o wartości 250 tys. zł – to strefa sportowa, naukowa i artystyczna. W strefie sportowej znajdą się kubik wspinaczka, urządzenie do balansowania, huśtawka, twister, skok w dal, gra w kapsle i trampolina. Strefa naukowa to planetarium, rowerek, zegar słoneczny i piaskownica naukowa, a strefa artystyczna składać się będzie z tablic muzycznych z bębnami oraz małej sceny teatralnej.

O tym, gdzie powstaną takie podwórka zdecydowały głosy internatów. Głosowanie trwało od 22 kwietnia do 20 czerwca. Każdego dnia można było oddać jeden głos – poprzez stronę internetową lub aplikację mobilną.

 Zgłoszone miejscowości zostały podzielone na trzy grupy - poniżej 20 tys. mieszkańców, miejscowości z liczbą mieszkańców od 20 tys. do 60 tys. oraz miejscowości liczące powyżej 60 tys. osób.

Z każdego koszyka po zakończeniu głosowania zostało wyłonionych 5 laureatów, którzy otrzymają nowe place zabaw. Wilga w swojej grupie zajęła drugie miejsce, zdobywając dokładnie 73 707 głosów. Lepsi byli tylko mieszkańcy Kiełczowa z województwa dolnośląskiego - oddali o 50 głosów więcej.

W pierwszej grupie walczących o nagrodę był także Łaskarzew i Żelechów.

jd

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież