Najważniejsze informacje na temat technologii cięcia wodą!

Opublikowano: 13 luty 2020, 17:39 Kategoria Rozmaitości

W trakcie budowy domu, urządzania wnętrz, a także w wielu innych prac wykorzystuje się różne metody cięcia. Z czasem na rynku pojawia się wiele metod, które znacząco ułatwiają pracę. Obecnie coraz większą popularnością cieszy się cięcie wodne, które wykorzystuje niezwykle nowoczesną technologię. Jego specyfika sprawia, że umożliwia wycięcie dowolnego kształtu z różnorodnych materiałów. W dodatku ma wiele zalet, które sprawiają, że taka metoda zyskuje coraz więcej zwolenników. Co więc warto wiedzieć na temat cięcia wodnego? Na czym w ogóle polega ta metoda?

Jak wygląda praktyka cięcia wodnego?

Zacznijmy od wytłumaczenia, na czym tak właściwie polega cięcie wodne. Wykonuje się je z pomocą specjalnego urządzenia, które można kupić na https://www.eckert.com.pl/pl/offer/79,ciecie-wodne.html. Odbywa się to za pomocą bardzo cienkiego strumienia wody pod wysokim ciśnieniem. Do wody dodawane jest też też ścierniwo, czyli minerały o bardzo dużej twardości pokruszone na drobny pył - najczęściej jest minerał granat. W urządzeniu znajdują się nowoczesne głowice, które umożliwiają bardzo precyzyjną obróbkę materiału i wycięcie dowolnego kształtu. Nawet takiego, którego nie da się uzyskać za pomocą innych metod.

Jakie materiały nadają się do takiego cięcia?

Kolejną istotną kwestią jest odpowiedź na pytanie, które materiały można obrobić za pomocą cięcia wodnego. Warto uzyskać dokładne informacje na ten temat, aby nie zrazić się do tej metody. Jeżeli dobierzemy ją do właściwych materiałów, to efekty mogą nas pozytywnie zaskoczyć. Cięcie wodne najczęściej wykorzystuje się do obróbki:

  • szkła,
  • metalu,
  • kamienia,
  • marmuru,
  • granitu,
  • tytanu,
  • aluminium,
  • materiałów wielowarstwowych,
  • niektórych rodzajów kompozytu,
  • litego drewna.

Na tego typu materiałach można uzyskać zdumiewające efekty i wykorzystać w pełni możliwości cięcia wodnego.

Zalety cięcia wodnego

Wiele osób może się zastanawiać, czy warto się zdecydować na cięcie wodne. Trzeba sobie uświadomić, że ta metoda ma liczne zalety, które z pewnością zadowolą wielu użytkowników. Jakie więc korzyści daje cięcie wodne?

Przede wszystkim jest to metoda niezwykle bezpieczna, a przy tym efektywna. Cięcie wodne umożliwia wykonanie bardzo wąskiej szczeliny, która minimalizuje straty materiału, a wysoka precyzja cięcia pomoże uniknąć kosztownych poprawek. W dodatku nie zostawia na krawędziach żadnych odprysków i zadziorów w porównaniu do innych metod. Natomiast materiał nie zostaje odkształcony ani nie podlega podgrzaniu. Warto też wspomnieć, że czas trwania obróbki jest niezwykle krótki, a koszty wykonania projektu bardzo niskie. W trakcie obróbki nie pojawiają się żadne pyły ani opary, które mogłyby negatywnie wpływać na zdrowie osoby obsługującej urządzenie. Metoda jest też niezwykle przyjazna dla środowisko, co w obecnych czasach stanowi ogromną zaletę. Dlatego cięcie wodne zyskuje coraz więcej zwolenników, a z czasem może ich przybywać.

Materiał partnera

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież

Zobacz także

Zadbaj o ręce

Nasze ręce to idealne narzędzia, którymi wykonujemy multum czynności każdego dnia. W wielu sytuacjach to nasza pierwsza linia obrony. Pojawiają się…

Jak słodko!

Większość z nas lubi słodycze. Czekoladki, batony, pralinki czy ciasteczka są standardowym dodatkiem do przerwy na kawę lub podczas wizyty u…