reklama

Jak przygotować ogródek do sezonu? Zamów zestaw mebli ogrodowych i zacznij działać!

Opublikowano: 25 marzec 2024, 14:16 Kategoria Rozmaitości
Ten artykuł przeczytasz w 2 - 3 min.

Wiosna zbliżająca się wielkimi krokami powoduje, że coraz chętniej wychodzisz na zewnątrz? Jeśli masz swój przydomowy ogródek, zacznij go przygotowywać do sezonu. Kiedy ciepłe dni na dobre zagoszczą w kalendarzu, wtedy zaczniesz odpoczynek w swoim ogrodzie. Zobacz poradnik i zacznij przygotowywać swój ogródek do sezonu!

Przygotowania do rozpoczęcia ciepłego sezonu ogródkowego zacznij od odpowiedniego przygotowania przestrzeni wokół domu. Jeszcze przed sezonem możesz zamówić zestaw mebli ogrodowych. Najlepiej zrób to zimą. Wtedy możesz trafić na atrakcyjne promocje i kupić komplet wypoczynkowy nawet kilkadziesiąt procent taniej.

Od czego zacząć przygotowanie ogrodu na wiosnę?

Jeśli chcesz utrzymać teren swojego zielonego ogródka w idealnej czystości i nienagannej kompozycji, musisz już od początku sezonu wiosennego zadbać o kilka kwestii. Najważniejsze czynności, dzięki którym Twój ogródek będzie pięknie wyglądać przez cały nadchodzący sezon to:

reklama


  1. Sprzątanie  – na początek zacznij sprzątać bałagan w ogrodzie, który powstał po zimie. Pozbieraj gałęzie, starą trawę oraz liście, które opadły z drzew. Jeśli masz zużyte sprzęty ogrodowe, również postaraj się wymienić je na nowe.
  2. Pielęgnacja roślin – jeśli jakiekolwiek drzewa i krzewy zostały zabezpieczone na sezon zimowy, usuń otulinę. Tutaj musisz uważać na wiosenne przymrozki. 
    Najlepiej odbezpiecz rośliny wtedy, kiedy warunki pogodowe są już stabilne.
  3. Przycinanie roślin – to kolejna czynność, o której nie możesz zapomnieć. Przytnij na wiosnę trawy ozdobne, drzewa, krzewy i inne rośliny, które wymagają takiej pielęgnacji. Dzięki temu w szczycie sezonu Twój ogród będzie piękny i zielony.

Postaraj się też wyczyścić wyposażenie całego ogródka, zastosować wiosenne nawozy 
i oczyścić powierzchnię tarasu. Do tego możesz użyć np. myjki ciśnieniowej, szczotki lub klasycznie wiaderka z czystą wodą.

Jak wybrać nowe meble ogrodowe na taras?

Jedno z wielu wyzwań przed rozpoczęciem sezonu wiosennego w ogrodzie to wybór nowych mebli ogrodowych. Musisz na początek ustalić, czy chcesz mieć klasyczne meble z krzesłami 
i stolikiem, czy może nowoczesny komplet wypoczynkowy, który będzie podobnie komfortowy, jak łóżko w sypialni.

Zanim zdecydujesz się na konkretne meble do ustawienia w ogrodzie, weź pod uwagę:

  • materiał wykonania np. drewno, stal ocynkowana i malowana,
  • rozmiary mebli ogrodowych,
  • kolorystyka,
  • głębokość siedziska krzesła lub kanapy,
  • cena.

Na podstawie tych parametrów będziesz w stanie wybrać idealne meble ogrodowe, 
które w 100% sprostają Twoim oczekiwaniom.

Przygotowanie ogródka na wiosnę – ile to kosztuje?

Tak naprawdę całkowite koszty są zależne od powierzchni ogrodu, stopnia skomplikowania prac oraz efektów, które chcesz uzyskać. Średnio musisz brać pod uwagę budżet na poziomie nieco ponad 1000 złotych, aby przygotować rośliny, akcesoria i oczyścić cały teren. 
Kiedy kupujesz nowe meble ogrodowe – wtedy wydatki wzrosną nawet o kilka tysięcy.


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama