Grupa młodzieży NieKANApowi działająca przy parafii Przemienienia Pańskiego w Garwolinie włącza się w VI edycję ogólnopolskiej akcji FISHMOB – „Cała Polska tańczy dla św. Jana Pawła II!”, której inicjatorem jest Wspólnota Lednica 2000. Już jutro o 12:00 na Zarzeczu przy amfiteatrze młodzi zatańczą dla papieża.

Każdego roku tłumy ludzi spotykają się na placach i ulicach miast, aby wspólnie tańcem i muzyką wychwalać Boga. Świętując, chcą zaznaczyć swoją pamięć o Janie Pawle II. Papież Polak błogosławił dziełu LEDNICA 2000 od samego początku, dlatego data akcji FISHMOB jest zawsze bliska dniu rocznicy jego urodzin - 18 maja.

Czym jest Fishmob? Nazwa Fishmob, wywodzi się od nazwy flashmob, która określa zebranie sztucznego tłumu ludzi, gromadzących się niespodziewanie w miejscu publicznym, w celu przeprowadzenia krótkotrwałego zdarzenia, zazwyczaj zaskakującego przypadkowych świadków.

Fish to znaczy ryba. Ryba – Ichtys – jest symbolem chrześcijaństwa, a także symbolem Lednicy, ponieważ punktem kulminacyjnym każdego spotkania jest przejście przez Bramę Rybę.

Pierwszy w Garwolinie Fishmob odbędzie się już jutro o godzinie 12:00 na Terenach Rekreacyjnych Zarzecze przy amfiteatrze.

Jak podkreślają organizatorzy, celem wydarzenia jest zaktywizowanie lokalnej młodzieży do udziału w tego typu akcjach. Wszystko po to, aby zainspirowani słowami Papieża Franciszka opuścili kanapy i nie bali się działać. - Zapraszamy wszystkich – dzieci, młodzież, rodziny, osoby starsze, okoliczne parafie, harcerzy i wszystkich, którym bliska jest postać Jana Pawła II. Niech Garwolin zatańczy dla Niego – zachęcają NieKANApowi.

Więcej informacji o wydarzeniu: https://www.facebook.com/events/1859527567645721/

mat.pras./oprac. jd

 

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież