Wiedzą, co w lesie piszczy

Opublikowano: 09 czerwiec 2017, 10:09 Kategoria Rozmaitości
nadleśnictwościeżka ekologiczna

7 czerwca odbyła się V edycja konkursu przyrodniczo – edukacyjnego „Wiem, co w lesie piszczy". Do udziału w nim zgłosiły się 24 drużyny ze szkół podstawowych z zasięgu terytorialnego Nadleśnictwa Garwolin.

Konkurs tradycyjnie odbył się na Leśnej Ścieżce Przyrodniczo-Kulturowej w Hucie Garwolińskiej. Drużyny startowały co 6 minut. Na trasie ścieżki, na ośmiu stanowiskach, drużyny zmagały się z rozpoznawaniem ptaków, ssaków, drzew i krzewów, tropów zwierząt, bezkręgowców, płazów i gadów, roślin chronionych i zielnych oraz grzybów. Uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych wykazali się znakomitą znajomością rozpoznawanych gatunków, co świadczy o ogromnym zaangażowaniu młodzieży i ich opiekunów.

W tegorocznej edycji najwyższą liczbę punktów i zarazem pierwsze miejsce zdobyła drużyna z Publicznej Szkoły Podstawowej w Sobolewie (72,5 pkt.) II miejsce zajęła Szkoła Podstawowa z Życzyna (72 pkt.), a III - Szkoła Podstawowa z Woli Władysławowskiej (71,5 pkt.).

Trzy szkoły ze względu na wysokie wyniki otrzymały wyróżnienia: IV miejsce Zespół Szkolno– Przedszkolny w Woli Rębkowskiej (70 pkt.),V miejsce Szkoła Podstawowa w Oronnem (69 pkt.), VI miejsce Szkoła Podstawowa w Dąbrowie z/s Woli Łaskarzewskiej (68 pkt.).

Oczekiwanie na start, powroty drużyn z trasy i zakończenie pracy komisji konkursowej umilał czas spędzony z podleśniczym sokolnikiem, który pojawił się z jastrzębiem i rarogiem. Uczestnicy wspólnie wzięli udział we wspólnych zabawach i grach terenowych. Na zakończenie zorganizowane zostało ognisko dla wszystkich.

mat.pras./oprac. jd

fot. mat.pras.

 

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież