Jedyny taki dzień w roku

Opublikowano: 14 czerwiec 2017, 16:32 Kategoria Rozmaitości
miastków kościelny

W pierwszych dniach czerwca, gmina Miastków Kościelny zorganizowała obchody Dnia Dziecka. Młodsi mieli zapewnione atrakcje w stolicy gminy, starsi w Starym Miastkowie.

Na uczniów szkół podstawowych z terenu gminy, na placu przed miastkowską szkołą, czekało wiele atrakcji. Były to m.in. trampolina, dmuchana zjeżdżalnia, huśtawki, pomieszczenie wypełnione piłeczkami. Na boisku uczniowie rozgrywali mecze piłkarskie. Równie chętnie korzystali z urządzeń siłowni zewnętrznej.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się motocykle, samochody policyjne i strażackie, do których maluchy ustawiały się w kolejce, aby móc na chwilę usiąść za kierownicą. W kaskach policyjnych i strażackich dzieci z entuzjazmem bawiły się w funkcjonariuszy. Chyba wszystkim bez najmniejszego wyjątku największą radość sprawiła zabawa w pianie i wodzie. Zorganizowane zajęcia odbyły się w przyjaznej atmosferze i przyczyniły się  do integracji uczniów z różnych szkół.

Uczniowie szkół gimnazjalnych odpoczywali w strefie relaksu i aktywnego spędzania wolnego czasu w Starym Miastkowie.

- Każdego roku finansujemy obchody Dnia Dziecka, co spotyka się z bardzo pozytywnym odzewem ze strony dzieci i młodzieży – podkreśla zastępca wójta gminy Miastków Kościelny Sławomir Rusak.

UG Miastków K./opr. łk

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież