Nietypowy prezent - skok spadochronowy

Opublikowano: 30 październik 2017, 13:36 Kategoria Rozmaitości

Byłoby niezwykle interesujące sprawdzenie, ile osób w naszym kraju marzy, aby otrzymać chociaż raz tak nietypowy prezent jak voucher na skok spadochronowy. Można z całym przekonaniem powiedzieć, że większość nawet nie pomyśli o takiej możliwości, co nie znaczy, że nie skorzystałaby z niej. Mowa tu przede wszystkim o skokach w tandemie czyli z instruktorem. Skok spadochronowy to przeżycie naprawdę niezwykłe, tak mówią wszyscy ci, którzy już tego spróbowali.

Jak wygląda skok spadochronowy z instruktorem?

Skok spadochronowy w tandemie, czyli z instruktorem ma zawsze kilka etapów:

 • Etap I: rejestrujemy się na stronie firmy świadczącej takie usługi, np. https://skydive.pl/tandem-rejestruj/zaproszenie/ lub wykupujemy zaproszenia dla osoby, której chcemy sprawić tak niebanalną niespodziankę
 • Etap II: w wyznaczonym dniu i o określonej godzinie stawiamy się w klubie spadochronowym na lotnisku
 • Etap III: poznajemy naszego instruktora i przechodzimy krótkie szkolenie, przede wszystkim z zakresu bezpieczeństwa
 • Etap IV: tak przygotowani, odpowiednio ubrani, idziemy do samolotu
 • Etap V: przez ok. 15 minut latamy nad ziemią samolotem podziwiając widoki
 • Etap VI: wnosimy się na wysokość 4000 m i przygotowujemy do naszego pierwszego w życiu skoku ze spadochronem
 • Etap VI: SKOK
 • Etap VII: przez 60 s , w ścisłym związku z instruktorem spadamy swobodnie z prędkością 200 km/h
 • Etap VIII: na wysokości 1500 m nad ziemią otwieramy spadochron
 • Etap XIX: przez następne 6 minut, oszołomieni i "kipiący" od adrenaliny doświadczamy wrażeń, których nigdy nie zapomnimy - szybujemy przy otwartym spadochronie
 • Etap X: bezpiecznie i komfortowo, dzięki naszemu instruktorowi lądujemy na ziemi

Koniecznie pamiątka

Sam skok spadochronowy to nie wszystko co nas czeka tego dnia. Cały lot poprzedzony skokiem oraz lądowanie jest nakręcony kamerą. A to znaczy, że będziemy mogli wielokrotnie i już spokojnie wracać do tych niewiarygodnych dla amatora przeżyć. Do swojego skoku można dobrać również odpowiedni program filmowania. Może to być kamera, którą ma zainstalowaną instruktor filmując przebieg całego skoku ze swojego punktu widzenia. Może to być również nagranie przygotowane przez osobę trzecią, czyli trzeciego skoczka filmującego z zewnątrz nasze wyczyny, a w końcu może to być połączenie obu technik filmowania i skoczek otrzyma pamiątkę w postaci filmu odzwierciedlającego każdy najdrobniejszy aspekt jego skoku ze spadochronem.

Dla kogo taki prezent?

Ponieważ skoki w tandemie nie wymagają specjalistycznego szkolenia, tak niezwykły prezent możemy sprawić prawie każdemu. Jedyne ograniczenia to wiek, czyli skoczek musi mieć ukończone 18 lat. Nie ma natomiast górnej granicy wieku, a to znaczy, że ograniczeniem może być tu tylko choroba. W miarę odpowiedni stan zdrowia jest tu o tyle ważny, że skok ze spadochronem to niewiarygodnie silne, emocjonalne przeżycie, dlatego jeżeli skoczek narzeka na dolegliwości układu krwionośnego czy oddechowego, prezent w postaci vouchera na skok spadochronowy byłby niewskazany.W przypadku dzieci poniżej 18 roku życia, mogą one skakać, ale każdorazowo potrzebna jest pisemna zgoda rodziców.

Jak przygotować się do skoku?

Aby skoczyć w tandemie ze spadochronem nie trzeba czynić jakichś specjalnych przygotowań. Należy jednak pamiętać, aby przed skokiem nie pić alkoholu i mimo braku specjalnych ograniczeń, lepiej skacze się o pustym żołądku. Nie powinno się również zażywać środków odurzających.

Gdy skoczek jest już w pełni zdecydowany na oddanie skoku, otrzymuje w klubie spadochronowym wszelkie niezbędne akcesoria, czyli: kombinezon do skakania, kask ochronny, gogle i rękawiczki.

Czy skok ze spadochronem to bezpieczny prezent?

Jest całkowicie bezpieczny. Po pierwsze skok spadochronowy wykonuje się z doświadczonym instruktorem, po drugie na nowoczesnym sprzęcie. I podobnie jak to obserwowaliśmy w wielu filmach opowiadających o podniebnych walkach czy ewolucjach, skoczek spadochronowy zawsze ma drugi zapasowy spadochron. Najbardziej newralgicznym momentem jest lądowanie, jednak skoczek amator nie ma tak naprawdę kontaktu z ziemią w chwili lądowania, pozostaje bierny, to instruktor bierze na siebie całkowicie tę część akcji.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież