Tunel aerodynamiczny – atrakcja dla osób ciekawych świata

Opublikowano: 30 październik 2017, 15:59 Kategoria Rozmaitości

Latanie w tunelu aerodynamicznym to coś dla osób nie bojących się wrażeń. To przeżycie wyjątkowe, uczucie zapiera dech - warto spróbować.

Czym są tunele aerodynamiczne

Na mapie ciekawych rozrywek, coraz większą popularnością cieszą się tunele aerodynamiczne. To bardzo ciekawa forma zabawy dla każdego, wrażenia są niezastąpione i nie do porównania z innymi formami spędzania wolnego czasu. Warto spróbować chociaż raz, większość klientów tuneli aerodynamicznych wraca i zabiera ze sobą przyjaciół.

Tunele aerodynamiczne to, mówiąc najprościej, pionowe tuby wykonane ze szkła spełniającego odpowiednie warunki techniczne. W tubach tych umieszczone są wentylatory o imponujących rozmiarach i mocy. Wentylatory wytwarzają strugi rozpędzonego powietrza tak silne, że są w stanie unieść go góry dorosłego człowieka. Powietrze w tunelu aerodynamicznym osiąga prędkość do 300 kilometrów na godzinę. Tuneli aerodynamicznych jest coraz więcej na mapie Polski. Jednym z miejsc, gdzie możemy zażyć tej niecodziennej atrakcji jest Warszawa. Aby dowiedzieć się więcej watro wejść na stronę internetową: https://profly.pl/.

Tunele aerodynamiczne wykorzystywane są do rozrywki, to także miejsce gdzie skoczkowie spadochronowi mogą trenować. Urządzenie to doskonale symuluje warunki swobodnego spadania, z jakim spotkać się można podczas swobodnego spadania.

Tunele aerodynamiczne wyposażone są w siatkę zabezpieczającą. Strugi powietrza emitowane przez wentylatory podrywają uczestnika do góry i pozwalają na uniesienie się nad siatką. Jeden lot trwa około trzech minut. Podczas lotu można wykonywać różne ewolucje. Każdy uczestnik znajduje się przez cały czas pod pilnym okiem instruktora. Tunel aerodynamiczny to urządzenie, dzięki któremu można poczuć się jak podczas lotu w przestworzach.

Dla kogo przeznaczone są tunele aerodynamiczne

Tunel aerodynamiczny to forma świetnej zabawy, z której może skorzystać niemal każdy. Nie są w tym celu wymagane badania lekarskie, nie potrzebne są także żadne wyjątkowe umiejętności. Wystarczy chęć przeżycia czegoś niezwykłego. Jedyne co należy zrobić to znaleźć miejsce, na przykład w Warszawie i zarezerwować termin. Można to zrobić przez Internet https://profly.pl/. Większość klientów szybko powraca, aby przeżyć to jeszcze raz.

Loty w tunelach aerodynamicznych nie mają ograniczeń wiekowych. Jedynym ograniczeniem może być waga, która nie powinna przekraczać 110 kilogramów. Nie zaleca się także lotów kobietom w ciąży, uważać także powinny osoby po przebytych kontuzjach, szczególnie urazach kręgosłupa. Jest to zabawa dla każdego, nie tylko dla osób planujących skok ze spadochronem. To okazja, aby poczuć się wyjątkowo i przeżyć coś niezwykłego.

Jak przygotować się do lotu w tunelu aerodynamicznym

Klient przed skorzystaniem z tunelu aerodynamicznego nie musi się przygotowywać, ani odpowiednio ubierać. O wszystkim pomyśleli organizatorzy. Przed wejściem do tunelu każdy otrzymuje specjalny, jednoczęściowy kombinezon oraz kask, chroniący przed ewentualnymi urazami. Do kompletu są także odpowiednie okulary, oraz zatyczki do uszu. Przed pierwszym lotem organizowane jest krótkie szkolenie instruktarzowe. Prezentowane są na min podstawowe zasady, których uczestnik powinien przestrzegać, dla bezpieczeństwa i jak największej frajdy. Szkolenie obejmuje także formę migowego komunikowania się z instruktorem, które przydaje sie podczas lotu.

Jak z każdą aktywnością, także i w wypadku aerotuneli, latanie wymaga nieco wprawy. Pierwszy lot może nie być w stu procentach satysfakcjonujący. Należy pamiętać o tym, że każdy ruch może powodować diametralną zmianę pozycji. Trzeba nauczyć się panować nad ciałem, aby mieć wpływ na to w jaki sposób się leci. Po kilku próbach wszystko staje się łatwiejsze i uczestnik zaczyna mieć coraz większą kontrolę nad sposobem w jaki spędzi te cudowne trzy minuty.

Przy wyborze tunelu aerodynamicznego warto postawić na firmę z doświadczeniem i dobrym sprzętem. Taki tunel można znaleźć w Warszawie, ceny i wolne terminy można sprawdzić na stronie internetowej profly.pl. Warto spróbować i przeżyć niezwykłe doświadczenie. Może się okazać, że będzie to idealne hobby, pomagające oderwać się od codzienności i rozładować stres.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież