Mikołajki i otrzęsiny w Miętnem

Opublikowano: 11 grudzień 2017, 07:28 Kategoria Rozmaitości
MiętneMikołajki

6 grudnia w Zespole Szkół w Miętnem panowała uroczysta atmosfera zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Brak śniegu nie przeszkodził uczniom w stworzeniu klimatu tego dnia: została ubrana choinka, na korytarzach rozbłysły gwiazdy i girlandy świąteczne. Nie zabrakło też św. Mikołaja, który razem ze swoimi pomocnikami odwiedzał uczniów w salach lekcyjnych, obdarowując każdego słodkim upominkiem.

Święty Mikołaj nie zapomniał także o sąsiadach. Razem ze swoją świtą udał się do Powiatowego Centrum Kultury i Promocji oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej, gdzie wręczył podopiecznym prezenty ufundowane przez dyrektora warsztatów. Odwiedziny tak zacnego gościa sprawiły wszystkim wielką radość, a wspólne śpiewanie kolęd uczyniło ten dzień wyjątkowym.

Zakończeniem Mikołajek w była niespodzianka dla uczniów klas pierwszych - otrzęsiny przygotowane przez samorząd szkolny. Uczniowie z zaangażowaniem rywalizowali między sobą. Kapitanami drużyn byli wychowawcy klas pierwszych. Zwycięska drużyna – klasa pierwsza technik pojazdów samochodowych/technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, której kapitanem jest Katarzyna Piesio - otrzymała bon na pizzę.

Uczniowie z Miętnego chcą i lubią pomagać, dlatego przez cały tydzień zbierali pieniądze na rehabilitację swojego kolegi, absolwenta szkoły. Na każdego, kto pomógł czekały upominki - pluszaka, słodką niespodziankę lub też kartkę świąteczną.

mat.pras./oprac. jd

fot. mat.pras.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież