20 lat AVON w Garwolinie

Opublikowano: 19 grudzień 2017, 09:57 Kategoria Rozmaitości
AVON

W tym roku AVON Operations Polska obchodzi swój okrągły jubileusz. To już 20 lat, od kiedy fabryka światowej marki kosmetycznej rozpoczęła swoją działalność w Garwolinie! Początki jej działalności to fabryka "Esmeralda".

Mamy pierwszy kwartał 1997 roku… Taśmę produkcyjną nowej fabryki „Esmeralda” w Garwolinie opuszczają pierwsze kosmetyki AVON – światowego lidera rynku kosmetycznego. Wtedy nikt jeszcze nie przypuszczał, że jest to początek 20-letniej obecności światowej korporacji w mieście. W 1998 roku firma przejmuje fabrykę, aby uruchomić AVON Operations Polska. Wkrótce do części produkcyjnej dołącza również Linia Kompletacji Zamówień, która realizuje zamówienia dla konsultantek. W 2002 roku do Garwolina przeniesiona zostaje całość produkcji z Wielkiej Brytanii, a zakład zaczyna pełnić coraz ważniejszą rolę w międzynarodowej strukturze firmy.

Lider w skali światowej

20 lat obecności zakładu w Garwolinie upłynęło pod znakiem rozwoju i innowacji, dzięki czemu może on dziś poszczycić się mianem drugiej pod względem wielkości i jednocześnie najbardziej zaawansowanej technologicznie fabryki AVON na świecie: AOP dużo inwestuje w innowacje i efektywność produkcji. - Przywiązujemy wielką wagę do tego, jak najlepiej wspierać nasze konsultantki, oferując im wysokiej jakości produkty w atrakcyjnej cenie. Obecnie AOP w Garwolinie zaopatruje rynki 34 krajów Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki Południowej. Każdego roku fabrykę opuszcza około pół miliarda kosmetyków, w tym aż 3,5 miliona szminek. To właśnie ten produkt jest perłą w koronie zakładu. Mało kto wie, że aby móc produkować ten kolorowy kosmetyk, fabryka musi spełniać najbardziej wyśrubowane wymagania, zarówno techniczne, jak i jakościowe – mówi Wolfram Braun, Vice Prezydent ds. Globalnej Produkcji AVON.

Oprócz części produkcyjnej, zorganizowanej w ramach 3 Operacji, które specjalizują się w określonej gamie produktów, w AOP mieszczą się również Laboratoria Chemiczne i Mikrobiologiczne wyposażone w najnowocześniejsze urządzenia pomiarowe i kontrolne oraz Regionalne Laboratorium Badawczo-Rozwojowe. Sam Łańcuch Dostaw, którego centrum stanowi garwolińska fabryka, oprócz produkcji obejmuje również działy Planowania, Zakupów i Dystrybucji. Ponadto w 2004 roku uruchomiono Regionalny Dział Badań i Rozwoju, który wspiera wszystkie cztery zakłady produkcyjne AVON w Europie.

Sukces, za którym stoją ludzie

Podczas swojej 20-letniej historii AVON Operations Polska na stałe wpisało się w funkcjonowanie miasta. Jak podkreśla burmistrz Garwolina Tadeusz Mikulski "dynamiczny rozwój Avon Operations Polska przynosi wymierne korzyści mieszkańcom naszego regionu, gdyż rozwój Garwolina związany jest z rozwojem firm działających na naszym terenie. AVON to nie tylko duża firma zatrudniająca wielu mieszkańców. To firma, która wspiera wiele inicjatyw samorządowych przeznaczając dofinansowania na budowę i utrzymanie obiektów sportowo-rekreacyjnych np. pływalni miejskiej „Garwolanka”, przedszkoli czy boisk sportowych. Dzięki współpracy z AVON organizowane jest jedno z najważniejszych miejskich wydarzeń: bieg „AVON Kontra Przemoc – biegnij w Garwolinie”. Wydarzenie to stało się marką promującą nasze miasto na szerokim polu. Można powiedzieć, że współdziałanie z AVON Operations Polska to przykład dobrych praktyk skutecznego połączenia sił biznesu z samorządowymi instytucjami na rzecz społeczności lokalnej."

Obecnie w fabryce zatrudnionych jest ponad 1600 osób, zarówno na stanowiskach związanych z produkcją, jak i ekspertów z obszarów m.in. logistyki, zarządzania, inżynierii produkcji czy HR. AVON jest jednym z największych pracodawców w regionie i ma znaczący wpływ na lokalny rynek pracy – nie tylko wspiera rozwój osób zatrudnionych, ale również aktywizację zawodową osób bezrobotnych.

- Sukces fabryki AVON nie byłby możliwy bez wspólnego wysiłku wszystkich naszych pracowników. Bardzo ważne jest dla nas ich bezpieczeństwo, a także chęć czynnego uczestnictwa we wprowadzanych w firmie zmianach. Dlatego prowadzimy programy wewnętrzne skupione na innowacji. Kto lepiej zna naszą firmę niż ludzie, którzy budują ją od lat? Z okazji naszego jubileuszu, chcemy im podziękować za wspólnie prowadzone działania, które złożyły się na sukces i rozwój AVON Operations Polska w Garwolinie – mówi Christof Vollstedt, Dyrektor Zakładu AVON Operations Polska.

Dzięki realizowanemu rokrocznie Programowi Praktyk Letnich, adresowanemu do studentów i absolwentów uczelni wyższych z Warszawy, Lublina czy Siedlec, firma jest również miejscem rozwoju talentów. Trzymiesięczny staż dla młodych ludzi to doskonała okazja do zmierzenia się z realnymi zagadnieniami, jakie pojawiają się przy prowadzonych projektach, a także rozszerzenia zdobytej podczas studiów wiedzy. W codziennych działaniach towarzyszą im doświadczeni pracownicy firmy, a wakacyjne praktyki na przestrzeni kolejnych lat okazują się dla wielu ich uczestników początkiem dłuższej obecności w firmie.

Innowacyjność i nowoczesność

Fabryka AVON w Garwolinie może pochwalić się innowacyjnością nie tylko w zakresie nowoczesnego sprzętu i technologii. Bardzo istotne dla firmy są również kwestie związane z bezpieczeństwem i komfortem pracowników. Szereg wdrożonych w tym zakresie procedur, cykliczne ewakuacje i ćwiczenia prowadzone z lokalnymi oddziałami straży pożarnej, dostępny całodobowo Gabinet Medycyny Pracy – to tylko niektóre z rozwiązań, dzięki którym AVON w Garwolinie jest posiadaczem Zielonej Karty Lidera Bezpiecznej Pracy.

Lokalne aktywności

Firma chętnie angażuje się w wydarzenia ważne dla mieszkańców. Od 8 lat jest organizatorem biegu AVON Kontra Przemoc, którego celem jest podnoszenie świadomości społecznej problemu przemocy wobec kobiet. W ramach tego wydarzenia obok biegu na 10 km odbywa się także bieg rodzinny – unikalna w skali całego Mazowsza inicjatywa pozwalająca na wspólną aktywność sportową całych rodzin.

Co przyniesie przyszłość?

AVON w Garwolinie jest jednym z największych oddziałów regionu EMEA (Europa, Bliski Wschód, Afryka), obsługującym rynek polski, czeski oraz niemiecki. Stale doskonali się w obszarach procesów wytwarzania i dystrybucji, co prowadzi do zwiększenia efektywności działalności, a dzięki nowatorskim rozwiązaniom, przedsiębiorstwo wciąż się rozwija.

mat.pras.

fot. mat.pras.

Komentarze  

+10 #4 .Mariusz 2017-12-25 09:42
Cytuję Były pracownik:
Przez te znajomości pracę wyżej dostawały osoby po zawodówkach, a Ci choćby z licencjatem byli na samym dole. Taka oto firma jak każda inna, zainwestowali bo była tania siła robocza, klapki na oczy i do przodu. Teraz trzeba zatrudniać Ukraińców. Był czas w którym Avon "uratował życie powiatu", w przeciwnym razie bezrobocie byłoby jak w Szydłowcu swego czasu i to na tyle za co można się ukłonić firmie Avon.
PS. Sam się zwolniłem.

Też myślę nad zmianą pracy. Pracuje drugi rok ale takiej nagonki to nie ma nigdzie. Najbardziej mnie przerażają ludzie którzy poza Avonem nie widzą nic i to jeszcze po dobrych studiach zarabiając 1800 zł. Wesołych Świąt
Cytować
+9 #3 dawno był czasByły pracownik 2017-12-24 21:39
Przez te znajomości pracę wyżej dostawały osoby po zawodówkach, a Ci choćby z licencjatem byli na samym dole. Taka oto firma jak każda inna, zainwestowali bo była tania siła robocza, klapki na oczy i do przodu. Teraz trzeba zatrudniać Ukraińców. Był czas w którym Avon "uratował życie powiatu", w przeciwnym razie bezrobocie byłoby jak w Szydłowcu swego czasu i to na tyle za co można się ukłonić firmie Avon.
PS. Sam się zwolniłem.
Cytować
0 #2 lkzZbyszek 2017-12-24 12:36
Super firma :-)
Cytować
+20 #1 Był czas...Mieszkaniec 2017-12-21 19:28
Był okres, kiedy praca w Avonie nobilitowała. Często korzystano z tzw. "znajomości", by tam się załapać. Niestety w wyniku polityki kadrowej kierownictwa fabryki w latach 2009-2014 zwolniono wielu doświadczonych i oddanych pracowników zastępując ich innymi z agencji. Dziś większość mieszkańców odwróciła się od Avonu, ot praca jak każda inna. Stąd dziś fabryka musi posiłkować się zatrudnianiem Ukraińców. I tak to historia..
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież