Spotkanie Wigilijne w szkole w Brzegach

Opublikowano: 27 grudzień 2017, 06:59 Kategoria Rozmaitości
brzegimiastków kościelnywigilia

W Niepublicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Brzegach (gm. Miastków Kościelny) już po raz szósty odbyło się Spotkanie Wigilijne.

Dyrektor Szkoły pani Marianna Zając, witając wszystkich przybyłych na uroczystość, zwróciła szczególną uwagą na ważny charakter wigilijnego spotkania, które na stałe wpisało się w historię i tradycję szkoły.

Część artystyczna, przygotowana przez uczennice i uczniów, opowiadała historię współczesnej rodziny, która dość nieudolnie przygotowała się do Świąt Bożego Narodzenia. Z pomocą przyszła im sama Maryja z Józefem, którzy zabrali naszych bohaterów do Betlejem, aby tam odkryli, czym naprawdę jest cud Bożego Narodzenia .Współczesność skonfrontowana z biblijnymi czasami była wskazówką dla widzów, jak cienka granica dzieli w XXI wieku świętość od codzienności i jak szybko można tę granicę przekroczyć. Na zakończenie uczniowie wraz z nauczycielami zaśpiewali pełną wzruszeń pastorałkę Życzenia mają moc, która była muzycznym życzeniem dla wszystkich ludzi z okazji zbliżających się Świąt.

Po zakończonym występie dzieci złożyły życzenia bożonarodzeniowe i wręczyły zaproszonym gościom, rodzicom oraz nauczycielom świąteczne upominki.

Następnie głos zabrali zaproszeni goście, kierując wiele ciepłych i budujących słów pod adresem tych wszystkich, którzy na co dzień przyczyniają się do rozwoju i funkcjonowania placówki.

W dalszej części spotkania nastąpiło tradycyjne przełamanie się opłatkiem oraz świąteczny poczęstunek, który przygotowali rodzice. Dopełnieniem spotkania było wspólne kolędowanie.

Na tę uroczystość przybyło wielu gości: Grzegorz Woźniak poseł na Sejm RP, Stanisława Prządka była poseł na Sejm RP, ks. kanonik Adam Turemka proboszcz Parafii Miastków Kościelny, ksiądz Adam Potapczuk, Teresa Bąk członek Zarządu Rady Powiatu Garwolińskiego, Marcin Zając przewodniczący Rady Gminy Miastków Kościelny, Jerzy Jaroń wójt Gminy Miastków Kościelny, Sławomir Rusak zastępca wójta Gminy Miastków Kościelny, Elżbieta Sitek skarbnik Gminy Miastków Kościelny, Małgorzata Rey wykładowca Kolegium Nauczycielskiego w Warszawie, Małgorzata Zimińska nauczyciel Przedszkola nr 140 w Warszawie, Jerzy Borkowski i Marcin Jaroń radni Gminy Miastków Kościelny, Andrzej Seroczyński dzielnicowy Gminy Miastków Kościelny, Anna Przydatek, Tomasz Przydatek leśniczy Miastkowa Kościelnego, Tomasz Janiec, Tomasz Szubiński sołtys wsi Brzegi, Tadeusz Cichecki sołtys wsi Zasiadały, Magdalena Samson prezes Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Brzegi i Zasiadały, Grażyna Młot wiceprezes, a także rodzice na czele z przewodniczącą Rady Rodziców Agnieszką Jaworską i zastępcą panią Urszulą Wróbel oraz Rada Pedagogiczna wraz z pracownikami obsługi i Uczniowie.

mat. pras.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież