Co powinien zawierać list do św. Mikołaja?

Opublikowano: 04 styczeń 2018, 06:40 Kategoria Rozmaitości

Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas. Przygotowujemy się do nich przez wiele dni, planujemy to, co znajdzie się na świątecznym stole, a także, jak będzie wyglądał wystrój naszego domu. Nasze dzieci również nie mogą doczekać się tych dni, a szczególnie spotkania ze świętym Mikołajem i otrzymania od niego wymarzonych podarków. Te, które jeszcze wierzą w starszego pana z brodą, przygotowują list do św. Mikołaja. Co powinna zawierać taka wiadomość? A może w tym roku razem ze swoim dzieckiem przygotujesz taki świąteczny list?

Drogi święty Mikołaju – czyli wstęp listu!

Mikołaj w Święta jest osobą bardzo zapracowaną. Musi odwiedzić wiele czekających na niego dzieci. Będzie mu niezwykle miło, kiedy przeczyta list zaadresowany właśnie do niego, rozpoczynający się od ciepłych słów: „Drogi święty Mikołaju…”, „Kochany święty Mikołaju…”, „Mikołaju nasz najdroższy…”.

Nadawca i odbiorca listu

List do św. Mikołaja oprócz odbiorcy powinien mieć także swojego nadawcę. To bardzo ważne, aby zaznaczyć w treści wiadomości, kto jest jej autorem. Mikołaj, chociaż ma bardzo dobrą pamięć, mógłby w ferworze świątecznych prac zapomnieć, od kogo dostał wiadomość. Z tego powodu zawsze podpisujemy list. Warto zatroszczyć się o oryginalność. W pamięci zapadnie zapewne podpis taki jak: „Krzyś, który ma same piątki z matematyki”, „Marek, który uwielbia puzzle”, „Kasia dbająca o porządek w swoim pokoju”.

Mikołaju, przez cały rok byłem grzeczny…

Oryginalny podpis listu do św. Mikołaja to jeszcze nie wszystko. Także w samej treści listu można wymieniać wszystkie zasługi, jakimi dziecko może pochwalić się przed św. Mikołajem. Będzie to dla niego motywacją, aby również w przyszłym roku być pilnym uczniem i posłusznym dzieckiem. Wprawdzie św. Mikołaj wszystko widzi, ale warto mu też przypomnieć o niektórych godnych nagrody dokonaniach. W takim liście do św. Mikołaja można ponadto zawrzeć obietnicę poprawy. Motywacją do tego będzie wymarzony prezent bożonarodzeniowy.

Pochwała Mikołaja!

Mikołajowi będzie naprawdę bardzo miło, kiedy otrzyma podziękowania za otrzymany w ubiegłym roku prezent. Poczuje się doceniony, gdy przeczyta o tym, że jest oczekiwany przez dziecko. Serdeczności nigdy nie za wiele. Warto zadbać o taki aspekt w naszym liście do św. Mikołaja.

Zadbajcie o stronę graficzną listu do św. Mikołaja!

List do św. Mikołaja powinien zawierać nie tylko treść. Dozwolone są także wszelkie rysunki i wyklejanki. Można także dołączyć zdjęcie wymarzonego prezentu. Wiadomość musi być napisana na ozdobnym papierze i zapakowana w oryginalną kopertę. Jeżeli nie mamy żadnego pomysłu, możemy skorzystać z darmowego szablonu listu przygotowanego na stronie Listymikolaja.pl. Oprócz tego poprzez tę stronę internetową można zamówić spersonalizowaną odpowiedź od św. Mikołaja. Z pewnością prawdziwą radość przyniesie dziecku wiadomość od św. Mikołaja, zarówno ta w formie listu, jak i wideo.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież