Dotkliwa porażka na początek przygotowań

Opublikowano: 31 styczeń 2020, 21:14 Kategoria Sport
wilga garwolinpolonia warszawa

Aż 0:7 (0:3) pierwszy sparing w zimowym okresie przygotowawczym przegrała Wilga Garwolin. IV-ligowiec uległ Polonii Warszawa U19 występującej w Centralnej Lidze Juniorów.

Mecz został rozegrany wczoraj na boisku w Miętnem. Od początku lepiej prezentowali się stołeczni zawodnicy, którzy już do przerwy prowadzili 3:0. Na drugą połowę GKS wyszedł z kilkoma juniorami z roczników 2002-2004.

Ostatecznie pierwszy zimowy sparing zakończył się wysoką porażką 0:7. ? Przeciwnik był bardzo dobrze dysponowany i zasłużenie wygrał ? komentuje trener Wilgi Damian Milewski. ? Mamy za sobą dość ciężkie treningi motoryczne. Trenujemy dwa razy na boisku, raz na hali. Zawodnicy są po próbach wydolnościowych, które pozwoliły dobrać obciążenia treningowe ? dodaje. Urazy uniemożliwiają trenowanie czterem graczom ? Tomaszowi Paszkowskiemu, Piotrowi Talarowi, Jakubowi Szwedowi i Damianowi Papiernikowi.

Wprowadzanie juniorów do pierwszego zespołu ma nie być sporadycznym rozwiązaniem. ? Chłopaki trenują z nami. Widać u nich zaangażowanie. Dla nich jest pierwsze spotkanie z seniorską piłką ? podkreśla szkoleniowiec.

W przyszłym tygodniu Wilga rozegra dwa kolejne mecze kontrolne. W środę z Wisłą Maciejowice i Promnikiem Łaskarzew. Spotkania z zespołami A-Klasy odbędą się na boisku w Miętnem.

Wilga Garwolin ? Polonia Warszawa CLJ 0:7 (0:3)
Wilga: Baran, Kwiatkowski, Gac, Karol Zawadka, A. Zalewski, S. Papiernik, Kowalski, Sitarek, Rękawek, Alot, Pyra oraz Flis, Opala, Piętka, Wągrodzki, Makulski, K. Zalewski.