Kolejny rekord Emilii Mazek!

Opublikowano: 18 kwiecień 2018, 06:55 Kategoria Sport
lekkoatletykaemilia mazekwilga garwolin

Szkoła Głowna Handlowa w Warszawie,  była w dniu 15 kwietnia, organizatorem  kolejnych ogólnopolskich ?Biegów SGH?, w których wzięło udział ponad 2 tysiące uczestników.

Zawody miały swój  charytatywny oddźwięk , gdyż część dochodu z imprezy została przeznaczona, dla chorego na rdzeniowy zanik mięśni,  Mateuszka. Obyły się m.in. biegi na 1, 5 i 10km, z odrębnymi klasyfikacjami dla studentów. Start nastąpił z ulicy Batorego, a meta była usytuowana w Ogrodach Rektorskich SGH.

Doskonale wypadła w biegu na 5 km (trasa posiadała atest PZLA) biegaczka ?Wilgi? Garwolin Emilia Mazek, która w gronie ponad 400 kobiet, zajęła wysokie VI miejsce. Na mecie Emilka była bardzo  zadowolona nie tyle z zajętego miejsca, co z uzyskanego wyniku ? 18 minut i 50 sekund. Jest to bowiem nowy rekord powiatu, lepszy od poprzedniego o 5 sekund. Wynik byłby jeszcze lepszy, gdyby nie fakt, iż pierwsza pięćdziesiątka została sklasyfikowana na mecie  wg. czasów brutto.

- Średnia mojej podopiecznej to 3 minuty i 46 sekund na 1 kilometr jest naprawdę niezły i wróży kolejne rekordy na tym dystansie. Pragnę dodać, że od ubiegłego roku notowane są rekordy w biegu ulicznym, także i na 5 kilometrów - uzupełnia trener zawodniczki Stanisław Buszta.

W kategorii kobiet zwyciężyła Mariola Ślusarczyk ? ?Barnim? Goleniów ? 17?22?, a wśród mężczyzn Krzysztof Wasiewicz ? ?Kondycja?  Piaseczno ? 14?46?.