Słaby mecz i porażka Wilgi [wideo]

Opublikowano: 28 kwiecień 2018, 20:24 Kategoria Sport

Piłkarze Oskara Przysucha z nawiązką zrewanżowali się Wildze Garwolin za porażkę na własnym boisku. GKS zanotował 10. przegrany mecz w sezonie, tym razem 0:2.

Pierwsza połowa dzisiejszego spotkania nie dostarczyła wielu emocji. Najgroźniejszą bramkową okazję stworzyli goście. W doliczonym czasie gry Jakub Sapieja przymierzył zza pola karnego, ale kapitalną interwencją popisał się Daniel Fic. W środkowej części pierwszych 45 minut groźnego urazu barku doznał piłkarz Oskara, który trafił do szpitala.

Po zmianie stron z boiska wiało nudą. W poczynaniach obu zespołów brakowało pomysłu na wykończenie akcji. Groźne akcje pod polem karnym wynikała raczej z przypadku. Po jednej z takich sytuacji, w 59. minucie gry, Przemysław Śliwiński znalazł się na wprost bramki Wilgi, ale uderzył nad poprzeczką.

W 72. minucie było 0:1. W ?16? prostopadłą piłkę zagrał Sapieja, a wychodzącego z bramki Fica uprzedził Przemysław Śliwiński. Cztery minuty później powinno być 0:2, ale Patryk Gil był nieskuteczny po dobrze rozegranym rzucie wolnym Oskara.

Losy spotkania mógł odmienić Sebastiana Papiernik. Na pięć minut przed końcem ostatni obrońca z Przysuchy nie trafił w piłkę, a ta po koźle trafiła do nadbiegającego pomocnika Wilgi. Rezerwowy jednak źle przyjął futbolówkę, która padła łupem bramkarza Oskara. 60 sekund później było po meczu. Role tym razem się odwróciły. Prostopadle w pole karne zagrywał Śliwiński, a gola zdobył Sapieja. Oskar zrewanżował się Wildze za jesienną porażkę 0:1.

- Po pierwszej połowie byłem spokojnym i nie przewidywałem, że przegramy ten mecz. Przysucha była słabszym zespołem niż w pierwszym meczu między nami. Oskar wykorzystał błędy w naszym ustawieniu i strzelił dwie bramki. Później, jako drużyna która grała w III lidze, umiejętnie grali, aby taki wynik dowieźć do końca - skomentował trener Wilgi Sergiusz Wiechowski.

W następnej kolejce Wilga zagra na wyjeździe z Energią Kozienice. W Garwolinie Wilga przegrała 1:2.

Wilga Garwolin ? Oskar Przysucha 0:2 (0:0)
Bramki: 72` Przemysław Śliwiński (as. Jakub Sapieja), 86` Jakub Sapieja (as. Przemysław Śliwiński)
Widzów: ok. 110
Wilga: Fic, Kwiatkowski, Karol Zawadka, Gac, Pyra (86` Górski), Kisiel (62` S. Papiernik), Kosobucki (77` Kamil Zawadka), Głowala, Macioszek, Zalewski, Gola.