Fatalna postawa Wilgi w Pruszkowie

Opublikowano: 29 maj 2018, 07:22 Kategoria Sport
znicz pruszkówwilga garwolin

- Nie zagraliśmy dobrze nawet trzech minut ? komentuje przegraną ze Zniczem II Pruszków trener Wilgi Sergiusz Wiechowski. GKS uległ na wyjeździe rezerwom II-ligowca 0:4 (0:1). Do gry wrócił Hubert Świder.

Niedzielne spotkanie było toczone pod dyktando gospodarzy, którzy zagrali, podobnie jak jesienią w Garwolinie, juniorskim składem, bez zawodników pierwszego zespołu. Znicz co chwilę stwarzał sobie okazje do zdobycia gola. Miejscowi obijali słupek, byli nieskuteczni lub dobrze w bramce Wilgi zachowywał się Maciej Lis.

W 32. minucie Przemysław Głowala nie upilnował Jakuba Zagórskiego, który wbiegł w pole karne i strzałem w długi róg pokonał bramkarza gości. Wcześniej okazję do zdobycia bramki dla Wilgi miał Mikołaj Gola (po dośrodkowaniu Roberta Kwiatkowskiego). Później sam ?Kwiatek? próbował zza pola karnego. Bezskutecznie.

Po zmianie stron nadal dominowali pruszkowianie. Od 67. minuty GKS grał w osłabieniu. Czerwoną kartkę otrzymał Paweł Pyra. Zdaniem sędziego obrońca był ostatnim defensorem, który powstrzymywał napastnika gospodarzy na drodze do bramki. W ostatnim kwadransie padły jeszcze trzy gole dla Znicza. Choć mogło być ich znacznie więcej.

- W każdym elemencie byliśmy słabsi i zasłużenie przegraliśmy ten mecz. Nie zagraliśmy dobrze nawet trzech minut. Jedyny pozytyw tego meczu to powrót do gry, po dwóch latach leczenia kontuzji, Huberta Świdra ? komentuje trener Wilgi Sergiusz Wiechowski.

Do końca sezonu pozostały trzy spotkania. Najbliższe Wilga rozegra w sobotę o godz. 18 z ostatnią drużyną tabeli Perłą Złotokłos. Jesienią GKS na wyjeździe zremisował 1:1.

Znicz II Pruszków ? Wilga Garwolin 4:0
Czerwona kartka dla Wilgi: 67` Paweł Pyra (za faul taktyczny)
Wilga: Lis, Kwiatkowski, Głowala, Pyra, D. Papiernik, S. Papiernik, Szwed (63`Sobieszek), Górski, Rękawek (63` Zabiegałowski), Zawadka (75` Świder), Gola.