Wilga Garwolin – Orzeł Unin. Będą derby w IV lidze!

Opublikowano: 28 czerwiec 2018, 06:54 Kategoria Sport
wilga garwolinorzeł unin

Mazowiecki Zarząd Piłki Nożnej zdecydował o podziale IV lig. W sezonie 2018/2019 dojdzie do historycznych derbów powiatu garwolińskiego – Wilga Garwolin zmierzy się z Orłem Unin.

Drużyna z gminy Górzno została mistrzem siedleckiej Ligi Okręgowej sezonu 2018/2019 i uzyskała bezpośredni awans do IV ligi. MZPN przydzielił Orła do grupy południowej, czyli tej w której występuje Wilga Garwolin.

Nie jest jeszcze znany terminarz rundy jesiennej i nie wiadomo, kiedy oba zespoły z naszego powiatu spotkają się na boisku. Pewne jest to, że rozgrywki IV ligi rozpoczną się w drugi weekend sierpnia (11-12), a runda jesienna potrwa do połowy listopada (11-12). W tym czasie zostanie rozegranych 15 kolejek, w tym jedna w środę (15 sierpnia).

W składzie grupy południowej IV ligi, oprócz beniaminka z Unina i Wilgi Garwolin zobaczymy zespoły: Mazura Karczew, Pogoni Grodzisk Mazowiecki, Mszczonowianki Mszczonów, Pilicy Białobrzegi, Oskara Przysucha, Sparty Jazgarzew, Błonianki Błonie, Energii Kozienice, Drogowca Jedlińsk, MKS Piaseczno, Znicza II Pruszków, LKS Promn, Radomiak II Radom (beniaminek), KS Raszyn (beniaminek).

łk

fot. www.facebook.com/orzeluninfanpage

 

 

Komentarze  

+10 #3 Wilga - OrzełStefan 2018-06-28 17:59
No i bardzo fajnie. Orzeł swoją postawą i konsekwencją zdecydowanie zasłużył na wypróbowanie swoich sił w IV lidze. Jedni i drudzy to swoje chłopaki, dlatego jednym i drugim należy kibicować.
Cytować
+15 #2 Nie ma już tej wilgi !!!Obiektywny 2018-06-28 16:46
Niestety Wilgi już nie ma została tylko nazwa zespołu , drużyny już nie ma od kilku lat !! a jeszcze jakiś czas temu były 2 drużyny i sporo wychowanków grało , ale jak się chodzi z głową w chmurach i się swoich nie szanowało to tak jest. Śmieli się kiedys z II wilgi że nie ma ludzi po co swiatło palić.Tylko nikt nigdy nie szukał przyczyny , a kij ma dwa końce i czy teraz jest warto palić światło dla obecnego zespołu ( bo drużyna to była kiedyś ) Wilga nigdy nie była techniczna zawsze słyneła z Walki Ambicji Zaangazowani kto pamieta parę lat wstecz ten wie !! A teraz choć jest cały czas w sercu to wstyd na mecze chodzić czasami aż się chce wbieć na boisko i pościągać koszulki bo połowa nie jest godna nosić tego herbu na piersi i tu sie nie ma co oszukiwać !!! Ale co tam zapytajcie Waldka ważne jest to że mamy 15 zespołów młodzieżowych z czego do 18 roku zycia zostanie 10 % każdy pójdzie w swoją strone, szkoła,praca,im prezy zostanie tylko garść ze wszystkich roczników i koło się toczy ... I Unin tu przyjedzie jako połowa Wilgi i chłopaki bedą walczyć na 150 %(i jeszcze powinni przyjechać na rowerach żeby było głośno !! ) bo mają coś do udowodnienia pokażą swój honor Waldkowi zobaczymy kto będzie górą. Pzdr Stara Wilga Zawsze Razem !!!
Cytować
+1 #1 derby 2018/2019obsrewator 2018-06-28 13:46
"Mazowiecki Zarząd Piłki Nożnej zdecydował o podziale IV lig. W sezonie 2017/2018 dojdzie do historycznych derbów powiatu garwolińskiego – Wilga Garwolin zmierzy się z Orłem Unin."
Derby to raczej sezon 2018/2019
nie dziękujcie za znaleziony błąd.
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież