Wilga remisuje w pierwszym sparingu. Argentyńczyk w bramce

Opublikowano: 15 lipiec 2018, 17:38 Kategoria Sport
wilga garwolinorzeł unin

Remisem 1:1, ustalonym w pierwszych 45 minutach, zakończył się sparing Wilgi Garwolin z Mazurem Radzymin. To pierwszy z czterech zaplanowanych meczów kontrolnych podopiecznych Sergiusza Wiechowskiego.

Wilga do spotkania rozgrywanego wczoraj w Miętnem nie przystępowała w najsilniejszym zestawieniu. Brak ponad 10 zawodników był podyktowany wyjazdami piłkarzy. Kadra GKS liczyła 15 graczy.

Pierwszy minuty był nudne. Widać było początkowy etap przygotowań. Z biegiem czasu, częściej przy piłce byli IV-ligowcy z Garwolina. Efektem była bramka z 26. minuty. Szymon Rękawek zagrał prostopadle do wychodzącego w tempo Pawła Pyra, a ten po minięciu bramkarza, posłał piłkę do siatki. Strzelec gola mógł jeszcze przed przerwą skompletować dublet, ale tym razem na posterunku był goalkeeper zespołu okręgówki. Okazję do trafienia miał także powracający do treningów z Wilgą Szymon Tracz.

Mazur tylko raz poważnie zagroził bramce Wilgi, ale za to skutecznie. W 42. minucie błąd Daniela Fica przy wyjściu do rzutu rożnego wykorzystał rosły Piotr Tyburski. W ostatniej akcji przed przerwą uderzenie z rzutu wolnego piłkarza z Radzymina trafiło w poprzeczkę.

W drugiej połowie pod obiema bramkami nie działo się wiele. Warto zaznaczyć, że bardzo dobre interwencje zaliczył testowany bramkarz Wilgi. 24-latek, rodem z Argentyny, pewnie bronił strzały przeciwników. Okazje do strzelenia zwycięskiego gola Wilga miała dwie. W 63. minucie Wojciech Migas dobrze wyszedł zza linii obrony, ale jego strzał był minimalnie niecelny. Na trzy minuty przed końcem z bliskiej odległości w bramkarza trafił Piotr Piorun.

? Była to dla nas trzecia jednostka treningowa. Dobrze, że znaleźliśmy sparingpartnera w tym terminie. Widać oczywiście pewne braki po tej przerwie od końca sezonu. Środowy sparing pokaże nam, w którym miejscu jesteśmy  ? skomentował trener Wiechowski.

W barwach GKS, oprócz testowanego bramkarza, zagrał także młody środkowy pomocnik, przymierzany do składu IV-ligowca. ? Bramkarz spisał się bardzo dobrze. Drugi testowany jest po długiej przerwie spowodowanej kontuzją, ale widać w jego grze spokój. Mam nadzieję, że kolejne treningi i mecze będą działały na jego korzyść ? dodał.

Inny z IV-ligowców z naszego powiatu pierwszy sparing rozegrał dzisiaj. Orzeł Unin na własnym boisku uległ IV-ligowym rezerwom Pogoni Siedlce 3:6 (0:4). Bramki dla podopiecznych Janusza Kowalskiego strzelali Krystian Parzyszek oraz dwóch graczy testowanych.

W środę w Miętnem Wilga zagra z Huraganem Wołomin (IV liga). Dzień wcześniej w Józefowie Orzeł zmierzy się z Józefovią (LO).

Wilga Garwolin ? Mazur Radzymin 1:1 (1:1)
Bramki: 26` Paweł Pyra ? 42` Piotr Tyburski
Wilga: Fic (46` testowany), Szwed, Tracz, Dybcio, Zabiegałowski, Talar, Macioszek, Ochnik, Rękawek, testowany, Pyra oraz Kisiel, Migas, Piorun.
Orzeł Unin - Pogoń II Siedlce 3:6 (0:4)
Bramki dla Orła: Krystian Parzyszek, testowany 5 (rzut karny), testowany 3
Orzeł: Testowany 1 (46` testowany 4), T. Gora (50? D. Szczęśniak), B. Szcześniak, Piesio, E. Wielgosz, Michalczyk, P. Wielgosz (46` Kowalski), testowany 2, K. Brych (46` testowany 5), testowany 3, Parzyszek.