Frycowe Orła Unin w IV-ligowym debiucie [wideo]

Opublikowano: 11 sierpień 2018, 20:44 Kategoria Sport
orzeł uninpogoń grodzisk mazowiecki

- Zapłaciliśmy frycowe ? powiedział po pierwszym w historii klubu meczu w IV lidze, trener Orła Unin Janusz Kowalski. GLKS przegrał na własnym boisku z Pogonią Grodzisk Mazowiecki 0:6 (0:4).

Dzisiejszy mecz, który na trybuny przyciągnął ponad 200 kibiców, rozpoczął się od miłego akcentu dla gospodarzy. Prezes Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Siedlcach Krzysztof Karaś wręczył kapitanowi Orła Bartłomiejowi Szczęśniakowi puchar za wygranie Ligi Okręgowej w sezonie 2017/2018. Gratulacje zawodnikom złożył także wójt gminy Górzno Waldemar Sabak.

Początek spotkania był obiecujący dla gospodarzy. Pierwszy strzał na bramkę oddał w 7. minucie Mariusz Dróżdż, ale uderzenie było niecelne. Później na boisku przeważali goście, którzy upatrywani są jako faworyci do awansu. Już pierwsza akcja Pogoni zakończyła się trafieniem. W 9. minucie kontrę w środku pola rozpoczął Mariusz Baranowski, który podał na lewe skrzydło do Damiana Jaronia. Pomocnik dynamicznie wbiegł w pole karne, gdzie wypatrzył dobrze ustawionego Patryka Szymańskiego. Po kwadransie było już 0:2. Tym razem Szymański dogrywał, a gola głową strzelił Jakub Kołaczek. W kolejnych akcjach Orła ratował dwukrotnie słupek, a szczęścia zabrakło Szymańskiemu. Na 10 minut przed przerwą goście podwyższyli wynik. Kołaczek wykończył kontrę Pogoni, wykorzystując asystę Szymańskiego. 120 sekund później Cezary Jakubaszek po raz czwarty wyciągał piłkę z siatki. Szymańskiego dostrzegł George Enow, a napastnik z Grodziska Mazowieckiego popisał się piłkarską ?wcinką? nad wysuniętym bramkarzem gospodarzy.

W pierwszych 45 minutach miejscowi oddali jeden celny strzał. Uderzenie Damiana Szczęśniaka pewnie wyłapał Sebastian Przyrowski. Tuż przed przerwą były reprezentant Polski obronił strzał Dróżdża.

Po zmianie stron Orzeł mógł trafić na 1:4. Wprowadzony w 33. minucie, za kontuzjowanego Kacpra Kowalskiego, Michał Zalewski nie wykorzystał jednak sytuacji sam na sam z bramkarzem rywala. Później szybko zrobiło się 0:5. Jaroń wypatrzył na linii pola karnego Szymańskiego, który nie miał problemów z trafieniem do siatki. Czwartego gola 25-latek strzelił w 65. minucie. Tym razem asystę zanotował rezerwowy Jakub Łabęda. Podający chwilę później miał doskonałą sytuację na zdobycie gola, ale przestrzelił.

Więcej goli już nie padło. Dwukrotnie Orła ratował Jakubaszek, którego w końcówce zmienił Marcin Łuczak. W ostatnich 10 minutach gospodarzom udawało się częściej gości pod polem karnym Pogoni. Dobre okazje na gola honorowego zmarnowali Damian Szczęśniak, Krystian Parzyszek i Kamil Michalczyk.

- Zapłaciliśmy frycowe. Przeciwnik wykorzystał nasze błędy. Staraliśmy się grać, tak jak zawsze gramy, czyli prowadząc grę. Wiedzieliśmy, że będzie to ciężki mecz, w którym musieliśmy postawić rywalowi twarde warunki. Nie udało się. Trudno, ale gramy dalej ? skomentował IV-ligowy debiut Orła trener Janusz Kowalski.

W 2. kolejce, rozgrywanej 15 sierpnia, Orzeł zagra na wyjeździe z Radomiakiem II Radom. Jutro o godz. 12 pierwszy mecz w sezonie rozegra Wilga Garwolin. GKS podejmie na własnym boisku Znicz II Pruszków.

Orzeł Unin ? Pogoń Grodzisk Mazowiecki 0:6 (0:4)
Bramki: Patryk Szymański 9` (as. Damian Jaroń), 36` (as. George Enow), 48` (as. Damian Jaroń), 65` (as. Jakub Łabęda), Jakub Kołaczek 14` (as. Patryk Szymański), 34` (as. Patryk Szymański)
Widzów: 200
Orzeł: Jakubaszek (78` Łuczak), Gora (78` Wielgosz), Korgul, Matysiak, B. Szczęśniak (51` Piesio), Michalczyk, Dróżdż (55` Parzyszek), Kowalski (33` Zalewski), Sitarek (86` Brych), D. Szczęśniak, Osica.