Trzy punkty Wilgi na początek sezonu

Opublikowano: 14 sierpień 2018, 09:53 Kategoria Sport
wilga garwolinznicz II pruszków

Zwycięstwem 2:1 nad Zniczem II Pruszków nowy sezon na boiskach IV ligi rozpoczęła Wilga Garwolin.

Mecz, który w pierwotnym terminie miał być rozegrany w Pruszkowie, rozpoczął się w niedzielne południe przy Sportowej. W pierwszym składzie GKS zobaczyliśmy trzech nowych zawodników ? obrońcę Kacpra Siejkę oraz środkowych pomocników Tomasza Paszkowskiego i Kacpra Kozikowskiego.

Kibice nie musieli długo czekać na premierowe trafienie Wilgi w sezonie 2018/2019. Już w 2. minucie strzał Mikołaja Goli odbił bramkarz Znicza, a skuteczna dobitką popisał się Patryk Kisiel.

W kolejnych akcjach gospodarze powinni podwyższyć prowadzenie. Po oskrzydlającej akcji Piotra Talara, z bliskiej odległości przestrzelił Paszkowski. Niedługo później w dogodnej sytuacji znalazł się Kisiel.

Im bliżej przerwy, tym przewagę zyskali goście. Jedna z ich akcji, w 27. minucie, zakończyła się wyrównaniem. Mateusz Kinast wyszedł w tempo do prostopadłego podania i precyzyjnym strzałem posłał piłkę pod poprzeczkę.

Wilga dobrze rozpoczęła także drugą połowę meczu. 11 minut po wznowieniu, podanie z rzutu rożnego Roberta Kwiatkowskiego na gola z główki zamienił Piotr Talar.

W końcówce Znicz był dwukrotnie bliski wyrównania. GKS brak straconych goli zawdzięcza Danielowi Ficowi. Bramkarz Wilgi kapitalnie obronił najpierw strzał z bliskiej odległości, a później sytuację sam na sam z rywalem.

- To był dla nas trudny mecz, ale najważniejsze, że zakończony trzema punktami ? skomentował trener Wilgi Sergiusz Wiechowski.

W środę o godz. 17 do Garwolina przyjedzie Pilica Białobrzegi.

Wilga Garwolin ? Znicz II Pruszków 2:1 (1:1)
Bramki: Patryk Kisiel 4', Talar 56' (as. Robert Kwiatkowski) - Kinast 27'
Wilga: Fic, D. Papiernik (46' Alot), Siejka (64' Głowala), Karol Zawadka, Kwiatkowski, Talar, Kozikowski, Paszkowski (65' Migas), Kamil Zawadka (21' Macioszek), Kisiel (85` Jóźwicki), Gola.