reklama

baner projekt 

reklama

Piątka najlepsza także w ręczną

Opublikowano: 10 listopad 2011, 15:29 Kategoria Sport
piłka ręcznasp 5 garwolin
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Po sztafetowych biegach przełajowych i piłce nożnej, młodzi sportowcy ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Garwolinie sięgnęli po kolejny złoty medal tym razem w piłce ręcznej.

Zawody finałowe Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej szkół podstawowych chłopców odbyły się w hali miejskiej 8 listopada. W zawodach wzięły udział drużyny SP Górzno, SP 1 Garwolin, SP 2 Garwolin i SP 5 Garwolin.

 

reklama


Podopieczni Bogdana Brzeźnickiego nie dali żadnych szans pozostałym drużynom pokonując najpierw w półfinale SP 1 Garwolin 13:4, SP Pilawę 14:1, SP Wilgę 17:1. W finale zawodnicy z piątki nie dali szans najpierw SP z Górzna (15:4), a później, w wielkim finale, SP 2 z Garwolina (20:8).

Pozostałe wyniki finału: SP 2 Garwolin ? SP Górzno10:8, SP 1 Garwolin ? SP 2 Garwolin 9:13, SP 1 Garwolin ? SP Górzno 11:11.

Najlepszym strzelcem turniej okazał się Piotr Domański z piątki, rzucając przeciwnikom 23 bramki. A najlepszym zawodnikiem turnieju został uznany, przez sędziego głównego Piotra Dziwiszka, Damian Papiernik (SP 5 Garwolin). W opinii trenera Brzeźnickiego na pochwałę zasługują jeszcze tacy zawodnicy jak Wojciech Jonczak, Michał Piłka, Mateusz Małkiewicz i Mateusz Tudek.

Końcowa kolejność

1. SP 5 Garwolin - op. Bogdan Brzeźnicki AWANS na RIMS

2. SP 2 Garwolin - op. Bartek Soszka

3. SP Górzno - op. Andrzej Kozłowski

4. SP 1 Garwolin - op. Jakub Sokołowski

5. SP Michałówka, SP Pilawa

7. SP Wilga

Złoci medaliści wystąpili w składzie: Wojciech Jonczak, Damian Papiernik, Kamil Ciupiak, Mateusz Małkiewicz, Piotr Domański, Jakub Michalik, Michał Piłka, Mateusz Tudek i Jakub Jarzyna. Triumfatorzy uzyskali awans do zawodów regionalnych, które odbędą się za dwa tygodnie w Siedlcach.

opr. łk

foto Bogdan Brzeźnicki


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama