III mistrzostwa na Mamucie

Opublikowano: 04 wrzesień 2018, 15:57 Kategoria Sport
Mamutpływanie

Ponad 40 zawodników wzięło udział w sobotnich III Mistrzostwach Ziemi Garwolińskiej w Pływaniu na Wodach Otwartych. Niektórzy śmiałkowie zdecydowali się zmierzyć z dwoma dystansami. Na podium nie zabrakło zawodników z Garwolina.

To jedyna taka impreza w powiecie, organizowana już po raz trzeci przez Fundację Aqua Life. Mistrzostwa Ziemi Garwolińskiej w Pływaniu na Wodach Otwartych, które odbyły się 1 września na kąpielisku ?Mamut? w Woli Rębkowskiej, przyciągnęły nie tylko zawodników z naszego powiatu. Na starcie pojawili się także pływacy z Warszawy, Góry Kalwarii, Grójca, Lublina, Mińska Mazowieckiego czy Radomia.

Zawodnicy mieli do wybory dwa dystanse -  ?Mini? (250 metrów) oraz 1500 metrów. Na dłuższym dystansie obowiązywały dwie klasyfikacje - rywalizację FUN dla zawodników płynących w piankach oraz PRO, dla tych, którzy płynęli bez pianek. Oprócz klasyfikacji OPEN, przyznano także nagrody w kategoriach wiekowych.

Z dystansem 250 metrów najszybciej poradził sobie Krzysztof Kasprzak. Drugie miejsce zajął Jakub Bielecki, a trzecie ? Adam Kenig, zawodnik Klubu Delfin Garwolin. Delfin triumfował w klasyfikacji kobiet ? wszystkie miejsca na podium zajęły zawodniczki garwolińskiego klubu: Emilia Frąckiewicz ( I miejsce), Katarzyna Gałązka (II miejsce) i Julia Karczmarczyk (III miejsce).

W piankach zdecydowało się popłynąć 11 zawodników. Najlepszy był Jakub Bielecki. Drugą pozycję na mecie wywalczył sobie Jakub Krysiak, a trzecią ? Bogdan Jankowski. Wśród pań zwyciężyła Karolina Kochaniec-Matuszak. Katarzyna Strusińska zajęła drugie miejsce, a Magdalena Chlaściak ? trzecie.

Z dystansem 1500 metrów, ale bez pianek, zmierzyło się 21 osób. Wygrał Tomasz Rąpała, przed Marcinem Mazurkiem (II miejsce) i Krzysztofem Kasprzakiem (III miejsce), który jednak na mecie pojawił się jako czwarty. Wyprzedziła go najlepsza wśród pań Aleksandra Cieplak. Druga była Katarzyna Gałązka ? zawodniczka z Garwolina, a trzecia ? Beata Skiba.